Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Transfery żużlowe. Robert Chmiel pozostaje w SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2022.

Robert Chmiel

Autor: Dawid Procajło

Transfery żużlowe. Robert Chmiel pozostaje w SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2022.

Zgodnie z przyjętą tradycją, w samo południe, Robert Chmiel został potwierdzony jako zawodnik Skorpionów, na nadchodzący swój trzeci kolejny sezon w barwach SpecHouse PSŻ Poznań.

galeria 1 5
fot. facebook PSŻ Poznań


Robert Chmiel swoją karierę zawodniczą rozpoczynał w zespole ROW Rybnik, gdzie występował z małymi wyjątkami na gościnne starty w barwach klubu z Rawicza i Opola, do końca wieku młodzieżowca. Wtedy to nastąpił transfer do zespołu Zdunek Wybrzeża Gdańsk, gdzie nie było mu dane zbyt często wyjechać na tor (dziewięć występów) a i wyniki były dosyć słabe (średnia biegowa 0,222 pkt), porównując osiągnięcia juniorskie w barwach macierzystego zespołu.

galeria 2 3


W sezonie 2020 zawodnik nie czekając na dalszy regres formy, postanowił startować w barwach poznańskich Skorpionów na drugoligowym froncie. Robert Chmiel mimo nie najlepszej średniej biegowej 1,115 pkt, przekonał do siebie działaczy z Poznania by dać mu kolejną szansę w następnym sezonie.

galeria 3 3


W mijającym sezonie zawodnik pokazał, że warto było na niego postawić, będąc czwartym najlepszym zawodnikiem zespołu ze średnią biegową 1,510 pkt, był drugim najlepszym Polakiem i zajął trzydzieste miejsce w skali najskuteczniejszych rajderów 2 ligi żużlowej.

Wydaje się, że pomimo nie zawsze dobrze układających się meczów w jego, swoją waleczną postawą Robert Chmiel przekonał nowy zarząd klubu do postawienia na jego osobę w kontekście budowy mocnego zespołu. Ekipa Skorpionów już na tą chwilę wydaję się solidna patrząc na dotychczasowe transfery żużlowe zawodników (Kacper Gomólski, Władimir Borodulin, Kevin Fajfer, Jonas Seifert-Salk, Kevin Juhl Pedersen), a to jeszcze nie jest ostatnie słowo zarządzających klubem z Golęcina!

Foto: Sandra Rejzner

Reklamy


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×