Żużel - Best Speedway Tv

Spartanie ujarzmili Byki – relacja z meczu FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Spartanie ujarzmili Byki – relacja z meczu FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław

relacja z meczu
bstv 1536x162 1
Spartanie ujarzmili Byki – relacja z meczu FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław 2
Spis treści

Spartanie ujarzmili Byki – relacja z meczu FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław

W niedzielnym meczu w ramach 11. kolejki PGE Ekstraligi FOGO Unia Leszno uległa na stadionie im. Alfreda Smoczyka rozpędzonej BETARD Sparcie Wrocław.  Do zwycięstwa wrocławian poprowadził fenomenalny tego wieczoru Maciej Janowski. Ostatecznie zawody zakończyły się wynikiem 49:41 na korzyść gości.

Zawody lepiej rozpoczęła BETARD Sparta Wrocław, która po wyścigu juniorskim objęła prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddała już do końca spotkania. Jednak wynik przez większość spotkania pozostawał na styku.

W biegu czwartym doszło do groźnej sytuacji z udziałem Janusza Kołodzieja oraz Daniela Bewley’a. Zawodnik Sparty stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w przednie koło Polaka. Kołodziej upadł na obojczyk i dość mocno się poobijał. W powtórce gospodarze wygrali podwójnie i doprowadzili do remisu. Popularny „Koldi” zmuszony był jednak zmienić motocykl w wyniku czego dalsza część zawodów nie potoczyła się po jego myśli.

Siódmy wyścig to popis piekielnie szybkiego tego wieczoru Macieja Janowskiego, który po starcie oglądał plecy pary Fogo Unii Leszno, ale już na pierwszym okrążeniu najpierw uporał się z Januszem Kołodziejem, a w końcówce wyścigu minął Emila Sajfutdinov’a dowożąc do mety trzy punkty. Po dwóch seriach na tablicy wyników widniał rezultat 22:20 dla gości.

W trzynastym wyścigu Artiom Łaguta objął prowadzenie po starcie, natomiast gorąco zrobiło się za jego plecami. Piotr Pawlicki wraz z Maciejem Janowskim stoczyli emocjonujący pojedynek, z którego ostatecznie zwycięsko wyszedł kapitan gości. W konsekwencji wrocławianie przed wyścigami nominowanymi prowadzili 42:36.

Reklamy

W czternastym wyścigu Piotr Baron zdecydował się na podwójną rezerwę taktyczną i do walki wystawił Jasona Doyle’a i Emila Sajfutdinov’a. Po starcie wydawało się, że leszczynianie mogą wrócić do walki o zwycięstwo w meczu, bo para biało-niebieskich prowadziła podwójnie. Jednak w tym momencie przebudził się przeciętnie spisujący się tego dnia Tai Woffinden, który szybko rozdzielił leszczynian. Dzięki punktom Brytyjczyka, leszczynianie przed ostatnim biegiem mieli szansę już tylko na remis. W ostatnim wyścigu zawodów początkowo gospodarze prowadzili 4:2, ale Maciej Janowski szybko uporał się z Jasonem Doylem, który chwilę później przewrócił się jadąc na końcu stawki. W powtórce BETARD Sparta wygrała 5:1, a cały mecz zakończył się wynikiem 49:41 na korzyść Sparty Wrocław.

Wrocławianie pokazali, że na ten moment są lepszą drużyną i zasłużenie wywieźli z Leszna 3 punkty. Fantastyczne zawody zanotowali Maciej Janowski oraz Artiom Łaguta, jednak w niedzielny wieczór Sparta stanowiła prawdziwy monolit i wszyscy zawodnicy przywozili do mety ważne punkty. W szeregach mistrzów Polski zdecydowanie zabrakło punktów Jaimona Lidsey’a oraz Janusza Kołodzieja. Poniżej oczekiwań po raz kolejny spisał się również kapitan biało-niebieskich – Piotr Pawlicki.

Punktacja:

FOGO Unia Leszno – 41

9. Emil Sajfutdinov – 12 (3,2,2,1,3,1)

10. Janusz Kołodziej – 4+1 (3,1*,0,0,-)

11. Jaimon Lidsey – 3+1 (0,2,d,1*,-)

12. Jason Doyle – 10+1 (2,1*,3,3,1,w)

13. Piotr Pawlicki – 6 (0,2,3,1)

14. Kacper Pludra – 2+1 (0,2*,0)

15. Damian Ratajczak – 4 (2,0,2)

BETARD Sparta Wrocław – 49

1. Tai Woffinden – 7+1 (1*,1,3,0,2)

2. Gleb Czugunov – 8 (1,3,1,3,0)

3. Artiom Łaguta – 13 (2,3,2,3,3)

4. Daniel Bewley – 3+1 (w,0,1*,2)

5. Maciej Janowski – 12+2 (3,3,2,2*,2*)

6. Przemysław Liszka – 5 (3,1,1)

7. Michał Curzytek – 1 (1,0,0)

fot. speedwayekstraliga.pl

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×