Przejdź do treści
Aktualności/Gdzie oglądać żużel

Relacja na żywo. Grand Prix Czech w Pradze

Relacja na żywo
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Relacja na żywo. Grand Prix Czech w Pradze

Dzisiaj nie będziemy świadkami wielu zawodów żużlowych, czego winowajcom jest pogoda. Przez niekorzystne prognozy wskazujące na opady odwołano dwa mecze Metalkas 2. Ekstraligi i jedno spotkanie Krajowej Ligi Żużlowej. W sobotę czeka nas jednak rywalizacja na najwyższym światowym poziomie, gdyż wieczorem poznamy kolejne rozstrzygnięcia w tegorocznym cyklu Speedway Grand Prix.

O godzinie 19:00 rozpocząć się ma bowiem czwarta runda tegorocznych zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej po trzech turniejach jest Bartosz Zmarzlik, mający dwa punkty przewagi nad drugim Jackiem Holderem. Trzeci jest w tym momencie Jason Doyle, jednak już wiemy, że osunie się nieco w tabeli. Wszystko przez kontuzję, która wyeliminowała Australijczyka z jazdy. Mistrza świata z 2017 roku zastąpi jego rodak Max Fricke.

Dzisiejsze zawody mają przynieść nam kolejne rozstrzygnięcia w tegorocznym cyklu Grand Prix. Faworytem do zwycięstwa, jak w każdej z rund, jest Bartosz Zmarzlik. Polak wygraną powiększyłby przewagę w klasyfikacji generalnej. W walce o zwycięstwo na pewno liczyć się będą czołowi zawodnicy cyklu tacy jak Jack Holder czy Robert Lambert. Wiele osób ciekawych jest dyspozycji Martina Vaculika. Słowak dwa lata z rzędu triumfował w stolicy Czech i na pewno będzie chciał powtórzyć ten sukces, co dałoby mu również awans o kilka miejsc w górę.

Na naszym portalu będzie dostępna relacja na żywo, za pośrednictwem której będzie można na bieżąco śledzić wyniki rundy Grand Prix w Pradze. Trzymajmy kciuki, aby na rozegranie turnieju pozwoliła pogoda, która w stolicy Czech jest deszczowa. Organizatorzy robią wszystko, aby mogło dojść do zawodów, a na torze rozłożona jest plandeka. (link do relacji live TUTAJ)

Żużel w tv
Fot. Taylor Lanning
Żużel na żywo
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×