Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Rasmus Jensen na dłużej w Zdunek Wybrzeżu

Rasmus Jensen
Slangerup Speedway Club

Autor: Sebastian Krauz

Rasmus Jensen na dłużej w Zdunek Wybrzeżu

Rasmus Jensen zdecydował się przedłużyć swój kontrakt ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Nowa umowa lidera gdańszczan obowiązuje do końca sezonu 2023. Wcześniej swoją umowę z klubem przedłużył krajowy lider, Adrian Gała.

Rasmus Jensen to drużynowy wicemistrz Europy (2022), srebrny medalista Drużynowych mistrzostw Europy juniorów (2013), dwukrotny finalista Indywidualnych mistrzostw Europy juniorów w 2012 (6 m. – 9 pkt.) i 2013 roku (7 m. – 8 pkt.), złoty medalista Indywidualnych mistrzostw Danii (2022) oraz brązowy (2019) a także dwukrotny złoty medalista Drużynowych mistrzostw Danii z Holsted Tigers (2014 i 2021).

Kapitan Wybrzeża ustalił warunki kontraktu na kolejne rozgrywki i będzie reprezentował barwy tego klubu czwarty sezon z rzędu. 28-letni Duńczyk po słabszym początku sezonu jest obecnie w fenomenalnej formie, a jego średnia biegowa wynosi 2,224 (szósty wynik w całej lidze).

Nowy kontrakt Rasmus Jensena obowiązuje do końca sezonu 2023

– To prawda, że interesowały się mną kluby zarówno z PGE Ekstraligi jak i eWinner 1. Ligi Żużlowej. Zdecydowałem się jednak zostać w Gdańsku na czwarty sezon. W Wybrzeżu czuję się bardzo dobrze i wciąż robię postępy. Mam nadzieję, że w piątek na meczu w Bydgoszczy zobaczę na trybunach wielu naszych kibiców – mówi Rasmus Jensen.

Fot. Slangerup Speedway Club

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *