Przejdź do treści
Aktualności

Rafał Okoniewski i Marcel Kajzer zakończyli kariery.

Rafał Okoniewski

Autor: Redakcja

Rafał Okoniewski i Marcel Kajzer zakończyli kariery.

We wtorkowe przedpołudnie dotarły do nas smutne informacje. 40-letni Rafał Okoniewski oraz 30-letni Marcel Kajzer postanowili powiesić swoje kevlary na kołku.

Rafał Okoniewski swoją przygodę z żużlem zaczynał w Pile. W barwach Polonii w 1996 roku uzyskał licencję żużlową. Jego największymi sukcesami są dwa złote medale IMEJ (do lat 19). Jako 18-latek w 1998 roku sięgnął po ten tytuł w Krško (Czechy). Rok później powtórzył ten wyczyn w Gnieźnie, zostawiając za plecami Karola Malechę czy Jarosława Hampela. Do większych sukcesów „Okonia” należy także brązowy medal w IMŚJ (do lat 21) w 2001 roku. Na krajowym podwórku zdobył dwukrotnie MIMP w 1999 i 2000 roku. Wygrał także turniej o „złoty kask” w 2003 roku oraz wywalczył srebrny medal IMP w 2012 roku. Rafałowi Okoniewskiemu nie udało się zdobyć tytułu DMP. Był blisko w 1998 roku z swoim macierzystym klubem oraz w 2002 roku z Unią Leszno. W obydwóch przypadkach został drużynowym wicemistrzem Polski. Przez całą swoją karierę „Okoń” jeździł także w barwach klubów z: Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Bydgoszczy, Rzeszowa, Grudziądza, Łodzi i Ostrowa Wielkopolskiego. Ostatni swój sezon Rafał Okoniewski spędził w barwach TŻ Ostrovii. Na torach eWinner 1. LŻ wykręcił średnią 1,349 pkt/bieg.

„To była trudna decyzja, ale wydaje mi się, że najwłaściwsza. Nie mówię – żegnajcie, a do zobaczenia, bo z pewnością będę częstym gościem, czy to na obiekcie im. Floriana Kapały, czy też na poznańskim Golęcinie” – między innymi tymi słowami Marcel Kajzer ogłosił zakończenie kariery na swoim fanpage’u.
Swoje pierwsze kroki stawiał w Kolejarzu Rawicz. W barwach „Niedźwiadków” zdał licencję żużlową oraz zaliczył debiut ligowy w 2006 roku. Do jego większych sukcesów należą na pewno udziały: w DMEJ w 2008 roku w Rawiczu oraz w IMEJ w tym samym roku w Stralsund. Na krajowych torach dwukrotnie był finalistą turnieju o „srebrny kask”. Tyle samo razy walczył o „brązowy kask”. Oprócz klubu z Rawicza, Marcel Kajzer jeździł także w drużynach z: Gniezna, Ostrowa Wielkopolskiego, Częstochowy, Krakowa, Rybnika czy Poznania. W tym roku ścigał się w barwach macierzystego klubu, do którego był wypożyczony z stolicy wielkopolski. Zdobył średnią 0,950 pkt/bieg, lecz by zawodnikiem nieklasyfikowanym.

Wcześniej zakończenie kariery ogłosili Antonio Lindbaeck i Mikkel Bech. Dzisiaj dołączyli do nich Rafał Okoniewski oraz Marcel Kajzer.

fot. PZMtv

baner mały psd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *