Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Rafał Okoniewski dołącza do sztabu szkoleniowego WTS

Rafał Okoniewski

Autor: Sebastian Krauz

Rafał Okoniewski dołącza do sztabu szkoleniowego WTS

Rafał Okoniewski dołączył właśnie do sztabu szkoleniowego WTS gdzie będzie asystentem trenera ds. szkolenia. Popularny “Okoń” będzie odpowiedzialny za wsparcie pionu sportowego który opiekuje się adeptami szkółki żużlowej i juniorami Sparty.

Rafał Okoniewski na polskich torach ścigał się przez 25 lat, broniąc barw klubów z Piły, Gorzowa Wielkopolskiego, Leszna, Zielonej Góry, Bydgoszczy, Rzeszowa, Grudziądza, Łodzi i Ostrowa Wielkopolskiego. W tym czasie sięgnął on między innymi po srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski (Zielona Góra 2012), brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (Peterborough 2001), Indywidualne Mistrzostwo Europy Juniorów (Krško 1998 oraz Gniezno 1999), a także jest zdobywcą Złotego (2003), Srebrnego (1998, 2001) i Brązowego Kasku (1997, 1998, 1999).

Znamy kolejne nazwiska na turniej Kryterium Asów!

Teraz Rafał Okoniewski dołączył do sztabu szkoleniowego WTS gdzie będzie asystentem trenera ds. szkolenia i będzie odpowiedzialny za wsparcie pionu sportowego odpowiedzialnego za opiekę nad adeptami szkółki żużlowej i juniorami Sparty.

– Rafał Okoniewski to kolejne wzmocnienie naszego sztabu szkoleniowego, bo przypomnę, że niedawno dołączył do nas Sławomir Drabik. Obaj panowie dobrze znają się z żużlowych torów i teraz będą mieli okazję do bliskiej współpracy na innej płaszczyźnie. Rafał jeszcze niedawno był czynnym i cenionym zawodnikiem, a to bardzo ważne, gdyż nadal czuje ten sport, zna jego realia i jest z nim na bieżąco. Patrząc na jego wieloletnie doświadczenie zdobywane w klubach ekstraligowych i pierwszoligowych, ale także przebieg kariery indywidualnej, jestem przekonany, że teraz będzie bardzo świadomie i z pasją przekazywał swoją wiedzę najmłodszym zawodnikom – powiedział Andrzej Rusko w klubowych mediach.

Fot. PZMtv

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY, AKTUALNOŚCI I CIEKAWOSTKI NA NASZYM KANALE – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×