Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności

Rafał Dobrucki: „Mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje planów kadry”

Rafał Dobrucki: „Mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje planów kadry”

Autor: Małgorzata Olejniczak

Oceń Wpis
EC615A0D 9104 4DB8 A103 742C2C7820BC
Rafał Dobrucki: "Mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje planów kadry" 3

Rafał Dobrucki: „Mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje planów kadry”

W środowym Best Speedway Magazynie Krystian Natoński rozmawiał z Sebastianem Sirkiem, Michałem Korościelem i Rafałem Dobruckim. W trakcie magazynu szkoleniowiec reprezentacji Polski wypowiedział się na temat wprowadzania zmian w żużlowej kadrze w okresie pandemii, odmładzania kadry i potencjale młodych, polskich zawodników, w kontekście przyszłości reprezentacji.

„Zaplanowane zmiany w prowadzeniu kadry narodowej są obecnie trudne do realizacji, ponieważ warunki, w których przyszło nam funkcjonować są zupełnie inne od tych, jakie były kilka lat temu. Jest wiele rzeczy, które miały być wprowadzone, ale funkcjonowanie w pandemicznym okresie nauczyło mnie, że trzeba trochę inaczej podejść to tego tematu. Mam nadzieję, że w końcu dojdzie do zgrupowania reprezentacji, zarówno seniorów, jak i juniorów pod koniec marca. Bardzo w to wierzę, choć wprowadzenie ewentualnych obostrzeń związanych z pandemią może spowodować, że nie uda się zrealizować tych planów” – wyjaśnił obecny opiekun kadry.

„Zawsze trzeba patrzeć na wyniki sportowe osiągane przez danego zawodnika, a cała reszta jest rzeczą drugoplanową. Podobnie powoływanie kogoś tylko ze względu na wiek nie może mieć miejsca. Oczywiście jest pewna polityka kadry i ona nie jest bez znaczenia, ale to ostatecznie wynik sportowy jest decydujący i zawsze się obroni”– stwierdził Rafał Dobrucki, odnosząc się do kwestii odmładzania kadry.

Reklamy

„Myślę, że mamy wielu młodych zawodników, którzy mają potencjał i będą mieli szansę by się pokazać. Jeśli chodzi o tych najmłodszych to mamy pewien niedobór w roczniku 2000 i staramy się w jakiś sposób temu zaradzić. Już przed pandemią były prowadzone zajęcia, żeby te braki zniwelować, a sezon 2020 był takim papierkiem lakmusowym , który miał pokazać czy udało się to zrobić. Sezon 2020 był kluczowy w tej kwestii, a efekty można było przewidzieć. Metryki bowiem są stałe i każdy wie, kto i kiedy kończy wiek juniora”– zakończył szkoleniowiec wypowiedź na temat przyszłości obecnej młodzieży w reprezentacji.

Przypomnijmy, że najbliższe zgrupowanie reprezentacji zostało zaplanowane między 24 a 26 marca w Łodzi.

Cały magazyn mogą Państwo obejrzeć tutaj.

fot. Natalia Gotter

baner 1200 200
Rafał Dobrucki: "Mam nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje planów kadry" 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×