Żużel - Best Speedway Tv

Radosław Majewski: "Wiadomo, że celem jest szybki powrót, ale do każdego rywala podchodzimy z szacunkiem" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Radosław Majewski

Radosław Majewski: „Wiadomo, że celem jest szybki powrót, ale do każdego rywala podchodzimy z szacunkiem”

Radosław Majewski: „Wiadomo, że celem jest szybki powrót, ale do każdego rywala podchodzimy z szacunkiem”

Start Gniezno powoli przygotowuje się do sezonu 2023. Drużyna po spadku z 1. Ligi Żużlowej mocno się przebudowała i w przyszłym roku ma powalczyć o powrót na zaplecze PGE Ekstraligi. O planach i oczekiwaniach opowiedział w rozmowie z polzkizuzel.pl Radosław Majewski, czyli rzecznik prasowy Startu Gniezno.

Start Gniezno sezon 2022 zakończył na ostatnim, ósmym, miejscu w 1. Lidze Żużlowej i spadł na najniższy szczebel rozgrywkowy w naszym kraju. Nie dziwi zatem fakt, że klub z pierwszej stolicy Polski przeszedł sporą rewolucję kadrową. W klubie zostali Zbigniew Suchecki, Jędrzej Chmura, Mikołaj Czapla, Szymon Szwacher, Adrian Saks oraz Patryk Budniak (ostatni czterej – junorzy). Do Gniezna przenieśli się natomiast Kacper Gomólski, Hubert Łęgowik, Sam Masters, Joshua Pickering, Tim Soerensen oraz Jasper Knudsen. Trenerem ekipy będzie Tomasz Fajfer.

O planach i oczekiwaniach opowiedział w rozmowie z polzkizuzel.pl Radosław Majewski, czyli rzecznik prasowy Startu Gniezno. Już na wstępie został on zapytany o cele Startu w sezonie 2023.

– W typowaniu to my jesteśmy ostrożni. Rok temu nie dopuszczaliśmy do siebie myśli, że spadniemy, a jaki był scenariusz na torze, to wszyscy wiemy. Wiadomo, że celem jest szybki powrót, ale do każdego rywala podchodzimy z szacunkiem. Jasne, że na papierze my czy Stal wyglądamy na dwie najsilniejsze ekipy, ale nikogo nie można lekceważyć – powiedział w rozmowie z polzkizuzel.pl Radosław Majewski, rzecznik prasowy Startu Gniezno

Zwrócił on uwagę na to, że w klubie zdają sobie sprawę z tego, że klub z Gniezna jest obok „Żurawi” z Rzeszowa głównym faworytem do awansu. Zaznaczył jednak, że jeśli którejś z drużyn przytrafią się jeden, dwa „wystrzały” to układ sił może się całkowicie odwrócić.

Kariera trenerska Stanisława Chomskiego zbliża się ku końcowi – „Nie mogę powiedzieć, że kogoś oszukałem”

Rzecznik klubu z Gniezna uważa, że 2. Liga w przyszłym sezonie może się okazać naprawdę ciekawa, bowiem każda z ekip ma coś do udowodnienia.

Reklamy

Tak jak powiedziałem: nie można nikogo lekceważyć. Myślę o Opolu, ale też o Łotyszach, którzy w przypadku braku spadku Landshut i tak nie będą mogli awansować, ale punkty będą innym zabierać. Nieobliczalny jest Rawicz, gdzie zobaczymy choćby wracającego do ligi Nichollsa. To plus doświadczenie Balińskiego może być dużą bronią Kolejarza. Tarnów też ma swoje atuty. Liga będzie ciekawa – powiedział w rozmowie z polzkizuzel.pl Radosław Majewski, rzecznik prasowy Startu Gniezno.

Zdradził on także, że z informacji które docierają do Startu, do rozgrywek przystąpić ma klub z Piły. Na koniec rzecznik opowiedział o przygotowaniach do sezonu 2023.

Plan już jest wcielany w życie. Suchecki, Gomólski i Łęgowik trenują indywidualnie. Gomólski jest na miejscu, więc chodzi na zajęcia z trenerem Przemkiem Gnatem. Biorą w nich udział zawodnicy z Gniezna i nasza młodzież. Adepci za chwilę jadą na obóz w okolice Zakopanego. Nad wszystkim czuwa trener Adam Skórnicki. Dodam, że Australijczycy Masters i Pickering jeżdżą u siebie, a Duńczycy Sorensen i Knudsen też mają napięty harmonogram. Wszystko idzie swoim torem. Kompletowany jest sprzęt, jesteśmy w przygotowaniach mocno zaawansowani – powiedział w rozmowie z polzkizuzel.pl Radosław Majewski, rzecznik prasowy Startu Gniezno.

Fot. Patrycja Sobiech

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×