Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

PSŻ Poznań z nowym „gościem” w zespole!

PSŻ Poznań z nowym „gościem” w zespole!

Autor: Redakcja

PSŻ Poznań z nowym „gościem” w zespole!

W czwartkowe popołudnie ogłoszono, że Lukas Fienhage będzie mógł w następnym sezonie występować w barwach „Skorpionów”, jako gość! Dla młodego Niemca jednak podstawą będzie wywalczenie miejsca w składzie Wybrzeża Gdańsk.

Klub z województwa pomorskiego w czasie okienka transferowego bardzo mocno obsadził się zawodnikami U24. Oznacza to, że wśród nich będzie duża rywalizacja o załapanie się do podstawowego składu. Michał Gruchalski, Drew Kemp, Aleksandr Kajbuszew oraz Kevin Juhl Pedersen – to właśnie z tymi zawodnikami Lukas Fienhage będzie walczył o pozycję zawodnika U24. Być może ostatnia trójka na tle młodego Niemca nie sprawia wrażenia i obawy, to już Polak jest potencjalnym zagrożeniem dla niego. Michał Gruchalski miniony sezon spędził w Unii Tarnów i na poziomie pierwszoligowym wykręcił średnią 1,447 pkt/bieg. Lukas Fienhage będzie musiał dołożyć wszelkich sił, aby wywalczyć miejsce w składzie.

Młody Niemiec w razie przegranej batalii z Michałem Gruchalskim znalazł już alternatywę. Został drugim gościem na następny sezon w drużynie PSŻ-u Poznań. Pierwszym jest Rafał Karczmarz. Lukas Fienhage w tym roku miał okazję poznać tory drugoligowe jeżdżąc w barwach Wolfe Wittstock. W 43 biegach zdobył średnią 1,884 pkt/bieg.

fot. Sonia Kaps

baner mały psd


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *