Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

InvestHousePlus PSŻ Poznań rozpoczyna kampanię 2024!

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

InvestHousePlus PSŻ Poznań rozpoczyna kampanię 2024!

Od zakończenia rundy zasadniczej sezonu 2023 w 1. Lidze Żużlowej minęło raptem dwa tygodnie. Dla poznańskich „Skorpionów”, po porażce z ekipą Trans MF Landshut Devils stało się jasne, że oprócz końca rozgrywek czeka ich również degradacja do 2. Ligi Żużlowej. Działacze InvestHousePlus PSŻ Poznań na czele z prezesem Jakubem Kozaczykiem postanowili niezwłocznie działać w kierunku budowy drużyny na rozgrywki w roku 2024.

galeria 1 3


Dla InvestHousePlus PSŻ Poznań złapanie stabilności po spadku do 2. Ligi Żużlowej jest bardzo ważne, za czym idą pierwsze ważne decyzje dotyczące sztabu szkoleniowego. Trener Adam Skórnicki oraz menedżer Jacek Kannenberg pozostają na swoich dotychczasowych stanowiskach i będą prowadzić poznańskie „Skorpiony” w kampanii sezonu 2024 w 2. Lidze Żużlowej! Głównym argumentem do podjęcia takiej decyzji przez zarząd klubu było oczyszczenie atmosfery w drużynie i zwiększone zaangażowanie w walkę o utrzymanie, które było realne praktycznie do ostatniego biegu rundy zasadniczej 1. Ligi Żużlowej.

Finał MIMP w najbliższą środę na Z5 w Lublinie

Mimo trwania rozgrywek 2023 w Poznaniu już szykują się do nowego rozdania. Prezes klubu Jakub Kozaczyk bezpośrednio po przegranym spotkaniu z Trans MF Landshut Devils dał jasno do zrozumienia, że zamierza zbudować zespół na miarę szybkiego powrotu w pierwszoligowe struktury ligowe. Komfort czasowy jaki ma ekipa z InvestHousePlus PSŻ Poznań może okazać się dość sporym handicapem nad pozostałymi rywalami z jakimi przyjdzie się „Skorpionom” zmierzyć w sezonie 2024. Z pewnością w najbliższym czasie będzie coraz więcej wiadomych także jeśli chodzi o personalia zawodnicze.

galeria 2 3


Co prawda drużyna InvestHousePlus PSŻ Poznań zanotowała sportowy spadek to jednak trzeba oddać żużlowcom tego zespołu, że mimo różnych okoliczności oraz przeciwności walczyli w zasadzie każdym meczu do samego końca. W zdecydowanej większości przypadków o końcowych rozstrzygnięciach zadecydowały detale i nieduże różnice punktowe. Skala pecha i innych nieszczęść spowodowała jednak, że kampania 2023 zakończyła się niepowodzeniem, wydaje się jednak, że ta nadchodząca może przynieść sympatykom poznańskiego klubu dużo więcej radości.


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *