Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

PSŻ Poznań przekazał bardzo dobre wieści. 22-latek bez złamań

PSŻ Poznań przekazał bardzo dobre wieści. 22-latek bez złamań
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

PSŻ Poznań przekazał bardzo dobre wieści. 22-latek bez złamań

Miniony weekend był bardzo udany dla #OrzechowaOsada PSŻ-u Poznań. „Skorpiony” wygrały dwa domowe spotkania, w piątek z Abramczyk Polonią Bydgoszcz i w niedzielę z Texom Stalą Rzeszów. Podczas starcia z „Żurawiami” doszło jednak do bardzo groźnej sytuacji, w której ucierpiał zawodnik U24 poznaniaków. Na szczęście szczegółowe badania przyniosły bardzo dobre wieści.

Dziesiąta gonitwa niedzielnego starcia była bardzo pechowa dla „Skorpionów”. Najpierw upadek bez kontaktu z rywalem zaliczył Aleksandr Łoktajew, za co został wykluczony z powtórki. W drugiej odsłonie tego wyścigu natomiast jadący na trzeciej pozycji Mateusz Dul był uczestnikiem bardzo groźnej kraksy. Na wyjściu z pierwszego łuku stracił on panowanie nad motocyklem i zahaczył o jadącego przed nim Wiktora Rafalskiego. Obaj zawodnicy znaleźli się na torze. Młodzieżowiec Stali podniósł się i o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Gorzej było z Dulem, który mocno uderzył głową o bandę. Na torze błyskawicznie pojawiły się karetki, a zawodnik do lat 24 PSŻ-u na noszach opuścił tor i udał się do szpitala.

Kibice z Poznania z niepokojem mogli czekać na dalsze wieści ze szpitala dotyczące stanu zdrowia 22-letniego żużlowca ich ulubionej drużyny. Tam Mateusz Dul przechodził dalsze badania, które miały wykazać, czy uległ on kontuzji podczas upadku na tor. Na szczęście jak się później okazało, skończyło się tylko na strachu, gdyż Dul skończył bez złamań i był „tylko” poobijany, o czym w mediach społecznościowych poinformował klub.

Kolejny mecz #OrzechowaOsada PSŻ Poznań pojedzie już w najbliższą sobotę. Wtedy to „Skorpiony” pojadą na wyjeździe z Innpro ROW-em Rybnik. Rybniczanie w niedzielę bardzo wysoko polegli w Bydgoszczy. W starciu przed własną publicznością z poznaniakami będą oni jednak faworytem do zwycięstwa i sięgnięcia po punkt bonusowy.

PSŻ-u Poznań
440754606 950600870404193 8794502292199399591 n
Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×