Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

PSŻ Poznań przedłuża kontrakt z gwiazdą ligi!

PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jakub Bielak

PSŻ Poznań przedłuża kontrakt z gwiazdą ligi!

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań poinformował o przedłużeniu umowy ze swoim liderem i podpisaniem prekontraktu, z Ryanem Douglasem. Tym samym rozpoczęła się budowa składu na sezon 2025. Australijczyk to jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego sezonu Metalkas 2. Ekstraligi.

Relacja Live z #ORZECHOWAOSADA PSŻ POZNAŃ – CELLFAST WILKI KROSNO – kliknij TUTAJ

Obecnie żużlowiec legitymuje się średnią 2,353 punktu na bieg. Co ważne, świetnie radzi sobie zarówno na domowym owalu, jak i na wyjazdach. Jest to o tyle imponujące, że wszystkie tory Metalkas 2. Ekstraligi poznaje dopiero w tym sezonie. Wcześniej Douglas ścigał się w Polsce tylko na najniższym szczeblu rozgrywkowym w Rawiczu. PSŻ również kontraktował go z myślą o startach w Krajowej Lidze Żużlowej. Poznanianie dostali jednak szansę ponownej jazdy na zapleczu PGE Ekstraligi, a Australijczyk stanął na wysokości zadania.

Nie ma cienia wątpliwości, że #OrzechowaOsada PSŻ Poznań musiał działać w sprawie Douglasa szybko. Po tak imponującym sezonie po zawodnika ustawiłaby się cała masa chętnych. Zwłaszcza, że sam Ryan Douglas nie jest jeszcze gwiazdą i po jednym świetnym sezonie pewnie nie woła „gwiazdorskich” stawek. Dla PSŻ-u jest to lider idealny i poznanianie są na pewno wdzięczni losowi, który sprawił, że kontraktując żużlowca na występy w najniższej klasie, odkryli perełkę na poziom Metalkas 2. Ekstraligi.

Teraz oficjalnie poinformowano, że kontrakt z zawodnikiem został przedłużony na sezon 2025. Obie strony szybko dobiły targu i trudno się temu dziwić. Klub wiele już zawdzięcza Douglasowi, z kolei Australijczyk właśnie od PSŻ-u otrzymał pierwszą prawdziwą szansę, by zaistnieć na polskich torach na zapleczu elity.

Zawodnik PSŻu Poznań
Fot. Sandra Rejzner
Ryan Douglas
Fot. Sandra Rejzner

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *