Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Artykuły

PSŻ Poznań czyli Okiem Skorpiona – Nowy Rok 2022, nowe nadzieje i trzej królowie.

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

PSŻ Poznań czyli Okiem Skorpiona – Nowy Rok 2022, nowe nadzieje i trzej królowie.

Po przeszło dwumiesięcznej przerwie od mojego ostatniego wpisu podsumowującego sezon 2021 w wykonaniu moich ulubionych Skorpionów a więc PSŻ Poznań, przyszedł czas na pierwsze przemyślenia dotyczącego nowego rozdania w poznańskim speedwayu.

Jak już wspomniałem w poprzednim moim tekście, przez klub z ul. Warmińskiej 1 przetoczyła się niemała rewolucja, czego efektem jest nowy zarząd, w którym nie ma wyznaczonego jednoosobowego prezesa jak to było dotychczas a głównodowodzące trio podzieliło się pionami za które będą wspólnie równoprawnie odpowiedzialni.

20210122 174004 kopia


Pierwsze efekty zapowiedzianych działań są widoczne jak na dłoni, długi które ciągnęły się od dosyć dawna za klubem w większości zostały uregulowane i tylko kwestią tygodni jest ogłoszenie informacji o tym, że SpecHouse PSŻ Poznań przystąpi do sezonu 2022 bez żadnych zaległych zobowiązań.

Takie informacje mogą tylko i wyłącznie cieszyć każdego wiernego kibica Skorpionów a także zachęcić do powrotu tych będących rozczarowanych działaniami poprzednich sterników. W tym miejscu warto nadmienić, że sprzedaż karnetów rozpoczęła się 15.12 i ciągle trwa!

20210513 114532
Obiekt wyczekiwania wszystkich kibiców :)


Oprócz pozyskiwania kolejnych partnerów sponsorsko marketingowych, klub wyszedł również ze świetnymi inicjatywami. Pierwszą było otwarte spotkanie w siedzibie drużyny przy Golęcińskim owalu, na którym każdy chętny mógł zgłosić swoją chęć działania w SpecHouse PSŻ Poznań w ramach swoich umiejętności bądź specjalizacji zawodowych.

Warto też wspomnieć, że w międzyczasie tj. 19.11 w partnerskim hotelu Novotel Centrum odbyła się otwarta dla mediów konferencja prasowa klubu w której wzięli udział również trener Adrian Gomólski oraz zawodnicy: Kacper Gomólski oraz Kevin Fajfer. Dzięki uprzejmości Cybina TV zapis konferencji można obejrzeć na autorskim kanale.

Reklamy

Drugą była możliwość wyboru przez kibiców z pośród czterech projektów kevlaru na sezon 2022, co nie było w poprzednich latach zbyt często praktykowane. Osobiście dodam, że wybór mi się bardzo podoba. 😊

galeria 1
Zwycięski projekt kevlaru na sezon 2022


Dochodząc wreszcie do meritum a więc pionu sportowego, uważam, że zarówno władze SpecHouse PSŻ Poznań jak i kibice naszej ukochanej drużyny mogą być zadowoleni z listopadowego okienka transferowego jakie przetoczyło się w polskim żużlowym światku. Ruchy personalne w drużynie były wręcz niezbędne, w celu podniesienia poziomu zespołu a co za tym idzie walki o wyższe cele w następnym sezonie.

Przybyli do zespołu:
Aleksandr Łoktajew (Orzeł Łódź)
Władimir Borodulin (Orzeł Łódź)
Chris Harris (w sezonie 2021 bez klubu w polskiej lidze)
Kevin Fajfer (Aforti Start Gniezno)
Kacper Gomólski (ROW Rybnik)
Aleksandr Kajbuszew (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Kevin Juhl Pedersen (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski) gość
Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski) gość


Adrian Gomólski (trener)

Odeszli z zespołu:
Kevin Woelbert (TEXOM Stal Rzeszów)
Matias Nielsen (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
Lars Skupień (ŻKS Polonia Piła)
Kacper Kłosok (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz)
Tero Aarnio (Unia Tarnów) kontrakt warszawski
Jan Rachubik (Motor Lublin) powrót z wypożyczenia
Jakub Szpytma (Motor Lublin) powrót z wypożyczenia


Piotr Paluch (trener)

Pozostali w zespole:
Jonas Seifert-Salk
Robert Chmiel
Benjamin Basso

galeria 3
Skład SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2022


Jak widać skład na papierze przedstawia się obiecująco i jest w stanie realnie zrealizować cel na nowe rozgrywki ligowe jakim jest awans do fazy playoff. Zawodnicy mający za sobą doświadczenie w obu polskich wyższych ligach tacy jak Aleksandr Łoktajew oraz Kacper Gomólski, wydają się być naturalnymi kandydatami na liderów Skorpionów w tegorocznych rozgrywkach 2 ligi żużlowej.

Swoją unikalną magnetyczną wręcz rolę będzie pełnił Chris Harris, popularny „Bomber” wciąż pokazuje, że pomimo blisko czterdziestki na karku nie zapomniał jak się jeździ po szerokiej triumfując z Peterborough Panthers w rodzimej brytyjskiej lidze. Wygląda więc na to, że Golęcinem mogą zawładnąć trzej królowie! Pozostali zawodnicy również będą ważnym ogniwem i to często od ich dobrej dyspozycji zależeć będzie wynik całego zespołu.

Czy za sprawą “Bombera” w sezonie 2022 czekają Nas podobne emocje na Golęcinie?


Co jeszcze czeka Nas kibiców w nowym sezonie? W opublikowanym 22.12 przez PZM terminarzu na najbliższe rozgrywki rundy zasadniczej stało się jasne, że nasza inauguracja nastąpi na wyjeździe w Tarnowie. Wszystkie rundy rozkładają się następująco:

1 runda (9 / 10 kwietnia 2022 r.)
Unia Tarnów (wyjazd)
2 runda (16 / 17 kwietnia 2022 r.)
ŻKS Polonia Piła (dom)
3 runda (23 / 24 kwietnia 2022 r.)
TEXOM Stal Rzeszów (wyjazd)
4 runda (30 kwietnia / 1 maja 2022 r.)
OK Bedmet Kolejarz Opole (dom)
5 runda (7 / 8 maja 2022 r.)
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (wyjazd)
6 runda (21 / 22 maja 2022 r.)
Pauza
7 runda (28 / 29 maja 2022)
Optibet Lokomotiv Daugavpils (dom)
8 runda ( 4 / 5 czerwca 2022 r.)
Optibet Lokomotiv Daugavpils (wyjazd)
9 runda (11 / 12 czerwca 2022 r.)
Pauza


10 runda (28 / 19 czerwca 2022 r.)
Metalika Recycling Kolejarz Rawicz (dom)
11 runda (25 / 26 czerwca 2022 r.)
OK Bedmet Kolejarz Opole (wyjazd)
12 runda (2 / 3 lipca 2022 r.)
TEXOM Stal Rzeszów (dom)
13 runda (16 / 17 lipca 2022 r.)
ŻKS Polonia Piła (wyjazd)
14 runda (23 / 24 lipca 2022 r.)
Unia Tarnów (dom)

Po poznaniu mapy drogowej na ten rok jestem pewien, że wraz z moimi przyjaciółmi z trybun, uda Nam się wesprzeć Skorpiony nie tylko na Golęcinie ale także i na wyjazdach. Pierwszy cel: inauguracja w Tarnowie! Warto dobrze zacząć sezon i nie mówię tu bynajmniej tylko o wyniku sportowym naszych zawodników ale także o sile i atmosferze budowanej obecnie wokół naszego ulubionego klubu PSŻ Poznań.

galeria 2
Inauguracja w Tarnowie – pierwszy cel sezonu!


Rok 2022 to może być przełom dla całego lokalnego środowiska a ja po cichu liczę na sukces za którym pójdzie dalszy rozwój i siła Skorpionów kolejnych latach.

Foto: facebook PSŻ Poznań, facebook Kolejarz Opole, własne


1 odpowiedź do “PSŻ Poznań czyli Okiem Skorpiona – Nowy Rok 2022, nowe nadzieje i trzej królowie.

  1. Jak zwykle konkretnie, bez uszczypliwości, niepotrzebnych peanów, na chłodno (ale z widoczną sympatią). Lubię Twoje pióro (chyba nawet już to pisałem). Komentarz zakończę jak młodzi : DoZo zWio naGo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×