Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Artykuły

PSŻ Poznań czyli Okiem Skorpiona – Nadzieja na lepsze jutro.

PSŻ Poznań

Autor: Dawid Procajło

Oceń Wpis

PSŻ Poznań czyli Okiem Skorpiona – Nadzieja na lepsze jutro.

Od zakończenia sezonu w 2 lidze żużlowej minęły ponad dwa tygodnie ale dla mnie jako kibica poznańskich Skorpionów tegoroczne rozgrywki zakończył sierpniowy mecz w stolicy Podkarpacia z miejscową drużyną 7R Stolaro Stal Rzeszów.

Nie mogłem oczywiście przepuścić tego wydarzenia i postanowiłem udać się wraz z moimi przyjaciółmi z golęcińskiego owalu w daleką podróż. Do Rzeszowa nie jechaliśmy z pełnym przekonaniem, że uda się drużynie osiągnąć zwycięstwo na trudnym terenie ale mając w pamięci pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami jakie odbyło się w Poznaniu, można było liczyć na dobry występ i podtrzymanie punktu bonusowego.

galeria 6


Najważniejszym celem wyprawy nie był jednak sam mecz a stworzenie atmosfery dopingu dla naszych czarnych rycerzy. Z grupą kilkunastu kibiców znanych mi ze stadionu przy ul. Warmińskiej oraz mocną rodzinną lubelską delegacją, dopingującą młodzieżowca Jana Rachubika, stworzyliśmy barwną grupę, będącą słyszalną zarówno na stadionie jak i za pośrednictwem telewizji. (Odsyłam w tym miejscu przekazane naszej poznańskiej ekipie pozdrowienia komentującemu wówczas to spotkanie Grzegorzowi Drozdowi).

galeria 5


Pomimo świetnych nastrojów i nieustającego dopingu dobiegającego z naszego sektora, Skorpionom nie udało się wygrać tej batalii ale plan minimum w postaci zdobytego punktu bonusowego został wykonany. Wynik i przebieg tego meczu nie były dla mnie wielką niespodzianką, zawodnicy walczyli na bardzo twardym suchym i przede wszystkim jak to ma miejsce w Rzeszowie, długim „lotnisku” co sprawiło, że gospodarze mieli nad Nami przewagę startową. W ekipie SpecHouse PSŻ Poznań najlepiej zaprezentował się nasz lider Kevin Wölbert, zdobywca czternastu punktów w sześciu gonitwach, tak jak i przez cały sezon 2021 przysparzał Nam kibicom, najwięcej radości.

galeria 4 1


Koniec sezonu nastąpił dość szybko i dla rzetelnie śledzącego poczynania klubu kibica, rezultat nie był zaskoczeniem. Stare grzechy ciągnęły się za klubem i mimo pojedynczych dobrych rezultatów, wynik końcowy nie miał prawa nikogo satysfakcjonować. Rozgrywki zakończyły się słabym 6 miejscem gdzie udało się wyprzedzić jedynie MSC Wölfe Wittstock, które przegrało wszystkie swoje mecze.

Reklamy
galeria 3 7


Wielu kibiców z Poznania, w tym także ja, obserwowało tą ponurą rzeczywistość już od dawna i nadszedł oto czas kiedy drużyna znalazła się na skraju przepaści i jej dalszy los zdawał się być bardzo niepewny. Światełkiem w tunelu okazało się być walne zebranie stowarzyszenia klubu z 18 września, kiedy to obecny zarząd złożył rezygnację z pełnionych dotychczas funkcji z dniem 31 października br. W jego miejsce powołany został nowy zarząd, składający się z przedstawicieli dotychczasowych sponsorów a więc Panowie Jakub Kozaczyk, Marcin Czaiński oraz Tomasz Tasiemski, którzy obejmą oficjalnie stery poznańskiego klubu od 1 listopada br.

galeria 2 7


Jako kibic Skorpionów przyjąłem tą wiadomość z optymizmem, licząc na poprawę obecnego statusu drużyny. Przed nimi wielkie wyzwania: wyprowadzenie klubów z zaległych zobowiązań, poprawa nadszarpniętego wizerunku, przyciągnięcie rozczarowanych kibiców ale także przyciągnięcie nowych i wreszcie zbudowanie poziomu sportowego na miarę ambicji całego środowiska żużlowego w Poznaniu.

galeria 1 7


W obecnym okresie października, różnego rodzaju spekulacje i dywagacje na temat zmian personalnych przed nowym sezonem są absolutnie czymś normalnym. Nie inaczej jest też w Poznaniu, gdzie zanosi się na dosyć spore przemeblowania jeśli chodzi o stan osobowy w kadrze zawodniczej.

Sezon 2022 (Przypuszczalne ruchy kadrowe):

Przybędą:
Aleksandr Łoktajew (Orzeł Łódź)
Wladimir Borodulin (Orzeł Łódź)
Kevin Fajfer (Aforti Start Gniezno)
Kacper Gomólski (ROW Rybnik)
Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski) gość
Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski) gość

Odejdą:
Kevin Woelbert (OK Bedmet Kolejarz Opole)
Matias Nielsen (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski)
Lars Skupień (?)
Tero Aarnio (?)
Jan Rachubik (Motor Lublin) powrót z wypożyczenia
Jakub Szpytma (Motor Lublin) powrót z wypożyczenia

Pozostaną:
Jonas Seifert-Salk
Robert Chmiel
Benjamin Basso
Kacper Kłosok

Nadchodzący sezon zapowiada się bardzo interesująco, wszyscy kibice w tym także ja, najbardziej czekają na trzy rzeczy: listopadowe okno transferowe, kupno karnetu i pierwszy mecz w sezonie 2022. Życzyłbym sobie by wszystko to składało się w jednolitą całość, zarząd, zawodnicy, kibice a wtedy o dobry wynik przy takim składzie możemy być wszyscy spokojni!

Od autora:

Galerię zdjęć dedykuję wszystkim kibicom Skorpionów nie tylko tym którzy znaleźli się na zdjęciach ale każdemu fanowi czarnego sportu który wiernie dopinguję naszych zawodników na Golęcinie! Dziękuję Wam za wspólnie przeżywane emocje w niełatwym sezonie 2021 i liczę, że zobaczymy się razem w kolejnym! Wielka Skorpionowa rodzino, dzięki za wasze serducha!

Przy okazji moje osobne podziękowania dla autorki zdjęć, bez niej żaden mecz nie byłby tak dobrze zapamiętany i ujęty w obiektywie historii. Z całego serca wielkie Dzięki!

Foto: Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×