Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Wywiady

Prezes Wilków Krosno – „Mamy zapewniania, że stadion będzie modernizowany”

Prezes

Autor: Jakub Żak

Oceń Wpis

Prezes Wilków Krosno – „Mamy zapewniania, że stadion będzie modernizowany”

Na początku października zeszłego roku ogłoszono, że miasto Krosno przeznaczy 16 milinów złotych na budowę nowoczesnej trybuny na pierwszym łuku stadionu przy ul. Legionów 6. Projekt już powstał i zakłada dobudowę 2253 miejsc siedzących, toalet, parkingów, sanitariatów, punktów gastronomicznych i stalowego dachu. Pojawiły się jednak pewne komplikacje.

Firmy, które się zgłosiły chcą 19 i 23 miliony złotych za realizacje projektu, co przekracza kwotę, którą na ten cel ma przeznaczyć urząd miasta, co stawia klub w nie najlepszej sytuacji. Mimo wszystko spokój zachowuje Prezes Wilków Krosno Grzegorz Leśniak, który udzielił nam komentarza w tej sprawie.

„Na razie przetarg jest nierozstrzygnięty, bo wartość ofert przekroczyła kwotę, którą miasto chciało przeznaczyć na budowę. Obecnie władze Krosna analizują, co zrobić dalej. Tutaj nie ma zagrożenie, że stadion nie będzie modernizowany, bo musi być i wiadomo, że miejsc siedzących i wielu innych rzeczy na tym obiekcie nadal brakuje i mamy zapewnienia, że do modernizacji dojdzie”.

Na razie nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądać nowa trybuna, bo ze względów finansowych plany mogą się zmienić, ale Prezes Wilków zapewnia, że do budowy dojdzie i są już pierwsze pomysły, jak zmniejszyć jej koszt – „Z dużym spokojem do tego podchodzimy i wiemy, że w tym roku kolejne działania będą wykonywane na tym stadionie. Być może będzie wdrażany plan B, czyli etapowanie budowy bądź zmiana specyfikacji trybuny, czyli zrobienie jej nieco lżejszej” – powiedział Grzegorz Leśniak.

271716777 339331237911907 7916702228908371752 n
fot. własne

Odnośnie nowej trybuny wciąż nie wiadomo zbyt wiele, ale w najbliższym czasie powinny zapaść kluczowe decyzje, od których będzie zależał dalszy los obiektu w Krośnie – „Nie ma tutaj granicznego terminu, bo cały czas analizowana jest obecna sytuacja. Nie wiadomo, czy będzie budowana trybuna według aktualnego projektu, czy powstanie nowy i wtedy trybuna miałaby inny wygląd i specyfikacje. To są bardzo ważne decyzje, które muszą być skrupulatnie przemyślane. Będą one podejmowane w najbliższych kilku tygodniach”.

Reklamy

„Wiadomo, że szanse są niewielkie, że przed pierwszym meczem ligowym dojdzie do jakiejś modernizacji, ale my się z tym liczyliśmy od samego początku i cały czas podchodzimy do tego tak, że będzie bardzo dobrze, jeśli trybuna będzie gotowa na fazę finałową. Generalnie najważniejsze by modernizacja ruszyła” – mówi Prezes Cellfast Wilków Krosno.

Grzegorz Leśniak wyjaśnił również, co spowodowało tak wysoką różnicę między zakładanym kosztem a kwotą realizacji – „Ceny materiałów budowlanych znacząco wzrosły w ostatnich miesiącach i w związku z tym tego przetargu nie udało się rozstrzygnąć, ale jesteśmy w kontakcie z władzami miasta i mamy zapewniania, że stadion będzie modernizowany”.

fot. własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×