Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności

Prezes PZM: Pomoc dla Ukrainy powinna być jeszcze szersza.

Prezes PZM

Autor: Łukasz Kolski

Spis Treści

Prezes PZM: Pomoc dla Ukrainy powinna być jeszcze szersza.

Temat numer jeden pozostaje niezmienny, wzrok całego świata skierowany jest na Ukrainę. Sytuacja wojenna jest bardzo zaawansowana, żużlowcy Andriej Karpow oraz Sasza Łoktajev, związani z Polska ligą od wielu lat bronią swojego kraju i przebywają na jego terytorium. Wiele klubów żużlowych organizują zbiórkę darów i pieniędzy na rzecz potrzebujących. PGE Ekstraliga przekazała 100 tysięcy złotych dla ofiar wojny.  Prezes Polskiego Związku Motorowego mówi w rozmowie z polskizuzel.pl o dotychczasowych działaniach, a także zwraca uwagę na kolejne ruchy, które można wykonać w najbliższym czasie.

Michał Sikora skupia się na rodzaju wsparcia jakiego potrzebują nasi sąsiedzi w trudnej dla nich sytuacji:

“Przede wszystkim podkreśliłem, że taka pomoc powinna dotyczyć zarówno obszarów finansowych, jak i logistycznych. Moim zdaniem już teraz należy wykonać jeden bardzo prosty i naturalny ruch, którym byłoby zwolnienie federacji ze składek afiliacyjnych. Przecież to niemożliwe, żeby ktokolwiek tym się teraz w Ukrainie zajmował. Nie mam jednak wątpliwości, że pomoc powinna pójść znaczenie dalej i po zakończeniu konfliktu obejmować chociaż opłacenie ukraińskim zawodnikom licencji FIM.”

Prezes PZM zdradził też że Polacy mieli swój wkład w działaniach w sprawie odebrania przez FIM rundy Grand Prix Rosji w Togliatti i ze cieszy się z decyzji podjętej przez najwyższe władze.

– “Cieszę się, że decyzja w tej sprawie nastąpiła bardzo szybko, bo to był niezwykle istotny i potrzebny sygnał dla całego środowiska.”

Michał Sikora docenia również wsparcie polskiego środowiska klubów, zawodników jak i samych zaworków wspierających Ukraińców w tym trudnym czasie:

“Wiele gestów jest naprawdę imponujących. To wpisuje się w to, co dzieje się w całym kraju, bo jako Polacy zdajemy celująco egzamin z człowieczeństwa. Na każdym kroku stajemy na wysokości zadania. Mam znajomych, którzy nad niczym się zastanawiali i wsiedli w samochód, by pojechać po Ukraińców na granicę lub zawieźli im najpotrzebniejsze rzeczy. Takich zachowań jest codziennie całe mnóstwo. To wspaniałe, że Polacy zawsze potrafią zjednoczyć się w podbramkowej sytuacji i czynić tyle dobra.”

fot. PZM

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×