Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Prezes Motoru potwierdza: Nasze drogi się rozstają

Prezes Motoru
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Prezes Motoru potwierdza: Nasze drogi się rozstają

Od wielu tygodni mówiło się o odejściu Jarosława Hampela z Platinum Motoru Lublin. Podczas Magazynu PGE Ekstraligi na antenie Canal+ po zakończonym finale we Wrocławiu otrzymaliśmy oficjalne informacje na ten temat. W studio byli obecni zarówno prezes Platinum Motoru, Jakub Kępa, jak i sam Jarosław Hampel.

Obaj panowie musieli spodziewać się pytania o przyszłość doświadczonego zawodnika. Nie uchylali się od odpowiedzi. Prezes Jakub Kępa powiedział otwarcie, że ta współpraca na ten moment się kończy

– Teraz już tak naprawdę po zakończonym sezonie możemy powiedzieć, że te nasze drogi się gdzieś tam rozstają. Ja bardzo nad tym ubolewam. Wiadomo, że te rozmowy odbywają się wcześniej […] Inni zawodnicy otrzymują oferty, ja tę decyzję musiałem podjąć, analizowałem ją. To była dla mnie najtrudniejsza decyzja do tej pory, jaką musiałem podjąć. – przyznał Jakub Kępa.

Daria Kabała-Malarz zapytała 41-latka o to, jaka była jego reakcja na wieść o tym, że zabraknie dla niego miejsca w przyszłorocznym składzie drużynowych mistrzów Polski.

To był rollercoaster emocji różnych. Jestem zawodowym sportowcem wiele lat, więc z każdą emocją jestem sobie w stanie poradzić. Musiałem się skupić na tym, żeby przygotować się do kolejnych meczów, żeby to nie wywoływało we mnie jakiegoś dyskomfortu, jeśli chodzi o jazdę w najważniejszej fazie sezonu. Udało się. – powiedział Hampel.

Prezes Motoru przyznał, że ma szczerą nadzieję, że Hampel wróci do drużyny „Koziołków” w przyszłości i zakończy swoją żużlową karierę w barwach właśnie tego zespołu.

Z Jarkiem rozstajemy się w bardzo pozytywnych relacjach. Nie ma między nami negatywnych emocji. Ja mam nadzieję, że Jarek zakończy karierę w Motorze Lublin i nasze drogi się gdzieś tam zejdą jeszcze. Życzę mu takiej formy jak w play-offach w przyszłym sezonie. I na pewno się będę odzywał. – powiedział prezes Motoru.

Na pomysł współpracy w przyszłości zareagował sam zawodnik.

Wszystkie opcje są możliwe. Życie pisze różne scenariusze, niczego nie wykluczamy. Nie mówimy nigdy nie. Ja się cieszę, że przez cztery lata byłem częścią tak fantastycznej drużyny. Poznałem tylu fantastycznych ludzi w Lublinie, naprawdę wielkie dzięki, bo z każdym meczem i sezonem to była dla mnie wielka, radość i przyjemność być częścią Motoru Lublin.

Zapytany o to, czy w sezonie 2024 Hampel będzie reprezentował „Myszy”, żużlowiec przyznał, że „wszystko się okaże”. Po jego mimice możemy jednak sporo się domyślać – zasugerował obecny w studio Marek Cieślak.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *