Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Prezes klubu żużlowego uspokaja. Klub na pewno pojedzie w PGE Ekstralidze

Prezes klubu żużlowego
Fot. Paweł WIlczyński

Autor: Jakub Bielak

Prezes klubu żużlowego uspokaja. Klub na pewno pojedzie w PGE Ekstralidze

Stal Gorzów jest jednym z pięciu klubów, które nie otrzymały licencji na starty w sezonie 2024. Z podobnym problemem muszą mierzyć się w Lesznie, Ostrowie, Opolu i Rawiczu. Sprawę skomentował już sternik gorzowskiego klubu, Waldemar Sadowski.

Prezes Sadowski tłumaczy

Waldemar Sadowski doskonale zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego jego klub nie otrzymał licencji. Zwraca on uwagę na to, że załatwienie tych formalnych spraw z władzami żużlowymi zajmuje bardzo dużo czasu i mimo, że klub zrobił to, co powinien, nie udało się wszystkiego załatwić w określonym terminie.

Nie było żadną tajemnicą, że opłaty szkoleniowe nałożone na kluby w tym roku były kwotami mocno kontrowersyjnymi. Kluby wykorzystywały różne narzędzia, aby odwołać się od tych decyzji. Sprawy przed trybunałem nie wiadomo, z jakich powodów bardzo powoli się posuwają. Reagowaliśmy,  odwołanie pisaliśmy bardzo szybko. Zapłaciliśmy stosowną kaucję. Niestety jednak nie ma informacji, kiedy można siąść do stołu i mediować z trybunałem – mówi sternik klubu dla gorzowskie.pl.

Stalll
Fot. Paweł Wilczyński

Stal Gorzów z licencją na 2024 – to pewne

Żaden kibic żużla w Polsce nie wyobraża sobie, żeby Stali Gorzów czy Unii Leszno zabrakło w przyszłorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Pełen spokój zachowuje także prezes Sadowski. Uspokaja on wszystkich lokalnych fanów i gwarantuje, że jego klub w końcu otrzyma licencję i bez najmniejszych problemów przystąpi do walki o medale w najlepszej żużlowej lidze świata.

Skoro opłata szkoleniowa nie została uiszczona, to nie było innej możliwości niż odmowa licencji. Jest pewna procedura odwoławcza i my z tej procedury skorzystamy. Jednocześnie uspokajam kibiców, Stal tę licencję dostanie. Stal będzie jeździła w Ekstralidze, nie ma tu żadnych obaw. To jednak musi jeszcze chwilę potrwać – mówi lokalnemu portalowi.

Nikt raczej nie zakłada innego scenariusza niż otrzymanie licencji zarówno przez gorzowską Stal, jak i Unię Leszno w odrobinę późniejszym terminie. Kluby są w pełni wypłacalne, a to jest najważniejsze. Nie spełniły pewnych wymogów, jednak nikt nie wyobraża sobie, żeby decyzja o odmowie licencji była podtrzymana w przyszłości.

Gorzow kibice
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *