baner 1200 200
Poznaliśmy plany sparingowe Wilków Krosno i Landshut Devils! 5

Poznaliśmy plany sparingowe Wilków Krosno i Landshut Devils!

We wtorkowym magazynie BestSpeedway1Liga gościliśmy prezesa beniaminka eWinner 1LŻ. – Grzegorza Leśniaka oraz managera drużyny Trans MF Landshut Devils – Sławomira Kryjoma. Obaj panowie podczas programu zostali zapytani o przedsezonowe plany spotkań towarzyskich.


„Właśnie jesteśmy w trakcie ustalania takiego harmonogramu. Plan jest taki, aby w bardzo krótkim czasie odjechać w Polsce 3 mecze sparingowe na przestrzeni 5-6 dni. Wiadomo, że wiąże się to z naszym przyjazdem do Polski. Są to zawodnicy, mechanicy, sztab. Musimy zrobić to tak, aby było jak najbardziej optymalnie. Nie możemy pozwolić sobie na dwutygodniowy przyjazd ze względu na koszty. Zobaczymy jaka będzie nam towarzyszyła pogoda. Mamy plan na 3 sparingi. Być może nasi zawodnicy wezmą również udział w towarzyskim turnieju w Pocking w okolicach świąt wielkanocnych. Mamy taki plus, że pauzujemy w pierwszej kolejce, więc nie musimy się spieszyć. Uważam jednak, że musimy się sprawdzić z Polskimi drużynami jeszcze przed sezonem, aby odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim miejscu jesteśmy. Nie wszystko można wypracować na treningach. W momencie, kiedy przychodzi do rywalizacji w czterech zawodników to zapiski z czasami i obserwacją można wsadzić sobie między bajki. Rywalizacja spod taśmy to najlepszy sposób do przygotowania się przed sezonem. Ten wyjazd ma również pełnić rolę integracji zespołu. Plan jest taki, żeby wszystkie sparingi były w miarę blisko siebie geograficznie. Chcemy zameldować się w jednym hotelu, spędzić wspólnie czas i przegadać pewne rzeczy.” – powiedział nowy manager „Diabłów”.

Przypomnijmy, że drużyna z Landshut składa się z zawodników, którzy doskonale znają Polskie tory. Do takich żużlowców zalicza się na pewno Martin Smolinski, Kai Huckenbeck czy Valentin Grobauer. Są jednak również w kadrze zespołu młodzi zawodnicy, dla których takie sparingi będą pierwszą okazją do przetestowania sprzętu na torach, na których przyjdzie im się ścigać w lidze w tym sezonie.

Następnie głos zabrał Grzegorz Leśniak, który opowiedział o planach Wilków Krosno:
„Mamy dużo znaków zapytania jeśli chodzi o mecze towarzyskie przed tym sezonem, ponieważ jeszcze nie wiemy jaki będzie regulamin PZM. W poprzednim roku mecze towarzyskie były zabronione. Oczywiście trzeba myśleć optymistycznie, trzeba je planować i zakładać, że uda się je rozegrać. Jeśli takowe będzie można odbywać to mamy wstępne porozumienia z klubami z Rzeszowa i Opola. Planujemy na torach w Rzeszowie i Opolu zorganizować mecze sparingowe oraz wspólne treningi. My zaczynamy sezon na wyjeździe w Rybniku, więc trzeba szukać bardziej toru wyjazdowego. Jazda u siebie może nie być aż tak bardzo potrzebna. Jeżeli w Polsce treningi będą zabronione może mieć miejsce najazd Polskich klubów na Gorican. Możliwe, że udamy się tam na kilka dni w drugiej połowie marca. Jest jednak jeszcze za wcześnie, aby mówić o meczach towarzyskich, ponieważ musimy być świadomi, że jeśli będzie powtórka regulaminowa, czyli duże obostrzenia, a na to się dzisiaj zanosi to te mecze mogą być niemożliwe do organizacji. Mocno trzymam kciuki, żebyśmy wracali do normalności. Obyśmy byli świadkami rozgrywek ligowych z udziałem publiczności.”

Poruszony został również temat ewentualnego opóźnienia startu sezonu, aby kibice mogli zasiąść na trybunach. Prezes Grzegorz Leśniak chciałby, aby tak się stało, ponieważ uważa, że żużel bez kibiców bardzo dużo straci i to oni są głównym odbiorcą zmagań. Kilka dni temu poznaliśmy jednak jasne stanowisko GKSŻ w tej sprawie. Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego – Piotr Szymański powiedział, że na ten moment nie ma powodu, aby opóźniać start sezonu, ponieważ kluby znają zasady, które zostały przyjęte już w listopadzie.

Cały magazyn BestSpeedway1Liga dostępny jest Tutaj.

fot. Sonia Kaps

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie baner_1200_200-1024x171.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *