Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Poważna kontuzja Jonasa Seifert-Salka! Zawodnik PSŻ-tu ze złamanymi rękoma

Poważna kontuzja

Autor: Sebastian Krauz

Poważna kontuzja Jonasa Seifert-Salka! Zawodnik PSŻ-tu ze złamanymi rękoma

W sobotnie popołudnie Kolejarz Rawicz mierzył się na własnym torze z PSŻ-tem Poznań w pierwszym meczu półfinałowym 2 Ligi Żużlowej. „Skorpiony” zwyciężyły 49:41, jednak już w pierwszej serii straciły swojego lidera, Jonasa Seifert-Salka.

297742084 5335367186548533 692629685133334349 n
fot. facebook PSŻ Poznań

Mecz od początku stał na wysokim poziomie a na torze działo się niezwykle dużo, choć właściwszym stwierdzeniem byłoby, że zbyt dużo. Obfitował on w upadki, taśmy, starcia między zawodnikami oraz prowokacyjne gesty w stronę kibiców, oraz zawodników rywali. Namacalnie przekonał się o tym lider przyjezdnych, Jonasa Seifert-Salk, który zakończył mecz już w pierwszej serii.

Do całego zajścia doszło w trzecim biegu. Duńczyk szczepił się motocyklami z Damianem Balińskim i z pełnym impetem uderzył o tor. Saifer-Salk długo leżał na torze i pojawiły się przy nim służby medyczne. Po dłuższym czasie Duńczyk wstał i zszedł do parku maszyn, ale nie był zdolny do kontynuowania jazdy.

Po zawodach kierownictwo drużyny przekazało, że Seifert-Salk złamał lewy nadgarstek oraz prawy łokieć, co oznacza kilka tygodni przerwy od startów i koniec sezonu dla Duńczyka. To prawdziwy cios dla żużlowca oraz drużyny z Poznania, która straciła swojego lidera już na początku play-off.

fot. Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *