Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Polskie miasto gospodarzem Drużynowego Pucharu Świata 2023!

gospodarzem

Autor: Jakub Żak

Polskie miasto gospodarzem Drużynowego Pucharu Świata 2023!

1 października oficjalnie ogłoszono zmiany w Speedway Grand Prix związane z nowym promotorem, czyli firmą Discovery. Przy tej okazji potwierdzono również powrót Drużynowego Pucharu Świata, który odbędzie w 2023 roku i będzie organizowany, co 3 lata, a w międzyczasie rozgrywane będzie Speedway of Nations. W poniedziałek na stronie internetowej cyklu poinformowano również, gdzie odbędzie się pierwszy finał powracającego DPŚ.

Ze względu na sukcesy Polski w tych rozgrywkach i światowej klasy stadion gospodarzem Drużynowego Pucharu Świata w 2023 będzie Toruń, a zawody będą odbywały się od 25 do 29 lipca. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy w historii na Motoarenie zostanie wyłoniony Drużynowy Mistrz Świata. Do tej pory finały w Polsce odbywały się we Wrocławiu, Rybniku, Chorzowie, Pile, Bydgoszczy, Gorzowie, Lublinie i Lesznie.

Polacy na triumf w DMŚ czekają od 2017 roku, gdy odbyła się ostatnia edycja Speedway Word Cup, a do czasu zawodów w Toruniu Biało-Czerwoni będą walczyć o tytuł SoN w Manchesterze (2021) i w Esbjergu (2022).

źródło: speedwaygp.com

fot. własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *