Żużel - Best Speedway Tv

Polskie miasto gospodarzem Drużynowego Pucharu Świata 2023! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polskie miasto gospodarzem Drużynowego Pucharu Świata 2023!

gospodarzem
Spis treści

Polskie miasto gospodarzem Drużynowego Pucharu Świata 2023!

1 października oficjalnie ogłoszono zmiany w Speedway Grand Prix związane z nowym promotorem, czyli firmą Discovery. Przy tej okazji potwierdzono również powrót Drużynowego Pucharu Świata, który odbędzie w 2023 roku i będzie organizowany, co 3 lata, a w międzyczasie rozgrywane będzie Speedway of Nations. W poniedziałek na stronie internetowej cyklu poinformowano również, gdzie odbędzie się pierwszy finał powracającego DPŚ.

Ze względu na sukcesy Polski w tych rozgrywkach i światowej klasy stadion gospodarzem Drużynowego Pucharu Świata w 2023 będzie Toruń, a zawody będą odbywały się od 25 do 29 lipca. Warto wspomnieć, że po raz pierwszy w historii na Motoarenie zostanie wyłoniony Drużynowy Mistrz Świata. Do tej pory finały w Polsce odbywały się we Wrocławiu, Rybniku, Chorzowie, Pile, Bydgoszczy, Gorzowie, Lublinie i Lesznie.

Polacy na triumf w DMŚ czekają od 2017 roku, gdy odbyła się ostatnia edycja Speedway Word Cup, a do czasu zawodów w Toruniu Biało-Czerwoni będą walczyć o tytuł SoN w Manchesterze (2021) i w Esbjergu (2022).

źródło: speedwaygp.com

fot. własne

Reklamy

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×