Żużel - Best Speedway Tv

Grand Prix i jego rewolucja w 2022! | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Grand Prix i jego rewolucja w 2022!

Grand Prix

Grand Prix i jego rewolucja w 2022!

W piątkowe południe przed ostatnimi rundami cyklu Speedway Grand Prix odbyła się konferencja – Discovery Sports Events. Firma przedstawiła swój plan. Na sezon 2022 zaplanowano 12 rund, a 4 rundy mają odbyć się w kraju nad Wisłą (Warszawa, Gorzów, Wrocław, Toruń) Jeśli chodzi o nowości to trening i kwalifikacje, mają być rozgrywane w dniu danej rundy o godz. 13:00.

SPG2 i SPG3

Duże zmiany czekają zmagania juniorów. Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów nazywane będą SGP2 i odbywać się mają 3 rundy. Powstaną także rozgrywki dla zawodników U16 – SGP3.

Terminarz SGP2:
27.05 – Praga
12.08 – Cardiff
30.09 – Toruń
Terminarz SGP3:
26 sierpnia – Wrocław

Nowością jaką przedstawiła firma Discovery Sports Events ma być SGP4. Ma to być wydarzenia dla najmłodszych, którzy chcieliby rozpocząć swoją karierę żużlową. Ta formuła ma być wprowadzone od sezonu 2023. Obejmować ma takie kraje jak Szwecja, Polska, Dania, Wielka Brytania, Australia i USA.

Od sezonu 2023 (lipiec) powróci Drużynowy Puchar Świata. Zawody te mają odbywać się co 3 lata. Reprezentacja ma składać się z 4 zawodników i żużlowca U21.

Speedway of Nations w sezonie 2022 ma odbyć się w Esbjerg w ostatni tydzień lipca 2022. Ma to być wydarzenie rozgrywane w jednym tygodniu, a format ma pozostać taki, jaki znają kibice obecnie.

Jeśli chodzi o transmisje turniejów organizowanych przez Discovery Sports Events mają być transmitowane za pośrednictwem platformy Discovery+. Lokalne rundy fani czarnego sportu będą mogli obejrzeć w ogólnodostępnych kanałach Discovery.

fot. FIM/Discovery Sports Events (https://tvn24.pl)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] w tym roku Discovery miało zamiar zorganizować ostatnią rundę zmagań o tytuł Mistrza Świata na Żużlu w […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
×