Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Grand Prix i jego rewolucja w 2022!

Grand Prix

Autor: Aleksandra Gucia

Grand Prix i jego rewolucja w 2022!

W piątkowe południe przed ostatnimi rundami cyklu Speedway Grand Prix odbyła się konferencja – Discovery Sports Events. Firma przedstawiła swój plan. Na sezon 2022 zaplanowano 12 rund, a 4 rundy mają odbyć się w kraju nad Wisłą (Warszawa, Gorzów, Wrocław, Toruń) Jeśli chodzi o nowości to trening i kwalifikacje, mają być rozgrywane w dniu danej rundy o godz. 13:00.

SPG2 i SPG3

Duże zmiany czekają zmagania juniorów. Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów nazywane będą SGP2 i odbywać się mają 3 rundy. Powstaną także rozgrywki dla zawodników U16 – SGP3.

Terminarz SGP2:
27.05 – Praga
12.08 – Cardiff
30.09 – Toruń
Terminarz SGP3:
26 sierpnia – Wrocław

Nowością jaką przedstawiła firma Discovery Sports Events ma być SGP4. Ma to być wydarzenia dla najmłodszych, którzy chcieliby rozpocząć swoją karierę żużlową. Ta formuła ma być wprowadzone od sezonu 2023. Obejmować ma takie kraje jak Szwecja, Polska, Dania, Wielka Brytania, Australia i USA.

Od sezonu 2023 (lipiec) powróci Drużynowy Puchar Świata. Zawody te mają odbywać się co 3 lata. Reprezentacja ma składać się z 4 zawodników i żużlowca U21.

Speedway of Nations w sezonie 2022 ma odbyć się w Esbjerg w ostatni tydzień lipca 2022. Ma to być wydarzenie rozgrywane w jednym tygodniu, a format ma pozostać taki, jaki znają kibice obecnie.

Jeśli chodzi o transmisje turniejów organizowanych przez Discovery Sports Events mają być transmitowane za pośrednictwem platformy Discovery+. Lokalne rundy fani czarnego sportu będą mogli obejrzeć w ogólnodostępnych kanałach Discovery.

fot. FIM/Discovery Sports Events (https://tvn24.pl)

1 odpowiedź do “Grand Prix i jego rewolucja w 2022!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×