Żużel - Best Speedway Tv

Rozpędzona Polonia zmierzy się ze Startem Gniezno - zapowiedź | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rozpędzona Polonia zmierzy się ze Startem Gniezno – zapowiedź

Polonia
bstv 1536x162 1
Rozpędzona Polonia zmierzy się ze Startem Gniezno - zapowiedź 2
Spis treści

Rozpędzona Polonia zmierzy się ze Startem Gniezno – zapowiedź

Na stadionie bydgoskiej Polonii 9 lipca o godzinie 17:00 rozpocznie się mecz eWinner 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Abramczyk Polonią Bydgoszcz i Aforti Startem Gniezno. Bydgoszczanie napędzeni wygraną z drużyną z Gdańska będą chcieli sięgnąć po kolejne trzy punkty i zachować szanse na awans do fazy play-off. W Bydgoszczy głównym czynnikiem decydującym może być pogoda. Od paru dni w Polsce mamy czas burzowo-deszczowy, w czwartek nad miastem przeszła duża ulewa, padało praktycznie całą noc. Od godziny 10 w mieście nad Brdą przestało padać, od czasu do czasu przebija się słoneczko i pytanie brzmi czy uda się doprowadzić tor do stanu używalności.

W awizowanym składzie bydgoszczan nie ma Adriana Gały, ktory zaliczył bardzo słaby występ w meczu z Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Prawdopodobny jest występ powracającego po kontuzji Davida Bellego. Powrót Francuza na pewno zwiększy siłę rażenia miejscowej drużyny. Wspomnianego Adriana Gałę ze składu “wygryzł” Daniel Jeleniewski, który zaliczył fantastyczny występ w poprzednim meczu tracąc tylko jeden punkt, poraz kolejny wystąpi z numerem 9 na plastronie.

Przez drużyną z Gniezna bardzo trudne zadanie, przegrany mecz u siebie z Polonią stawia ich w niekorzystnej sytuacji. Aby zdobyć punkt bonusowy muszą wygrać mecz co najmniej w stosunku 47:43. Scenariusz ten wydaje się być mało realny ale pamiętajmy, że sport kochamy właśnie za to, że wszystko w nim jest możliwe. Dodatkowym zmartwieniem Gnieźnian jest to, że na DMPJ poobijał się Marcel Studziński. Podsumowując, drużyna, która przegra dzisiejszy mecz traci szansę na awans do play-off i zakończy swój sezon w sierpniu.

Awizowane składy:

Aforti Start Gniezno
1. Kildemand
2.
3. O. Fajfer
4. K. Fajfer
5. Lahti
6. Studziński
7. Czapla
8.

Reklamy

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Jeleniewski
10.
11. Zengota
12. Lyager
13. Tarasenko
14. Przyjemski
15. Bartoch
16. Saidullin

Wynik pierwszego meczu 46:44 dla Polonii Bydgoszcz.

Transmisja rozpocznie się 17:00 w nsport+

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Zostaw komentarz

0/100

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×