Żużel - Best Speedway Tv

Polonia wygrała o włos! Świetny występ Wadima Tarasienko! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polonia wygrała o włos! Świetny występ Wadima Tarasienko!

bstv 1536x162 6
Polonia wygrała o włos! Świetny występ Wadima Tarasienko! 3

Polonia wygrała o włos! Świetny występ Wadima Tarasienko!

W czwartek o 20:15 rozpoczął się zaległy mecz 1. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Polonią Bydgoszcz a Ostrowem Wielkopolskim. Spotkanie rozgrywało się przy dość ciężkich warunkach torowych, ponieważ na stadionie przy Sportowej 2 na kilka godzin przed starciem padał deszcz, co nie ułatwiło gospodarzom zadania. Przez cały mecz prowadzili goście, a większość biegów kończyło się remisem. Ostatecznie pod koniec spotkania Polonia zaczęła odrabiać straty, a o tym, kto zgarnie 2 punkty, miał zadecydować ostatni bieg. Spotkanie zakończyło się wynikiem 46:44 na korzyść drużyny z Bydgoszczy.

Zawodnicy Arged Malesa Ostrów Wielkopolski pomimo porażki pokazali się z dość dobrej strony, a na szczególne wyróżnienie zasługują zwłaszcza Nicoli Klindt i Grzegorz Walasek. Świetnie spisali się również juniorzy, których punkty w tym meczu były kluczowe dla ostatecznego wyniku. Pomimo tego, że Ostrów wygląda obecnie na największych pechowców eWinner 1. Ligi (przegrali oba mecze zaledwie dwoma punktami), ale warto zwrócić uwagę na to, że taki wynik na wyjeździe jest dla nich bardzo korzystny i może ułatwić zdobycie bonusowego punktu z Polonią Bydgoszcz.

Gospodarze do czwartkowego spotkania przystąpili w sporym osłabieniu, bo brak Adriana Gały był mocno widoczny, a z Polakiem w składzie mecz mógłby wyglądać zupełnie inaczej. W jego miejsce wszedł 17-letni Łotysz Aleksiej Pilac, który w trzech startach nie zdobył żadnego punktu. Juniorzy również nie pojechali najlepiej, podobnie jak Grzegorz Zengota, po którym oczekiwano trochę więcej niż 4 punkty z bonusem. Abramczyk Polonię Bydgoszcz do zwycięstwa pociągnęło zagraniczne trio Lyager, Bellego i Tarasienko, którzy udowodnili, że grząski tor nie przeszkadza im w robieniu świetnych wyników. Polonia nie pojechała wybitnie, ale wystarczająco dobrze, by wygrać spotkanie, dzięki czemu aktualnie znajdują się na trzecim miejscu w tabeli eWinner 1. Ligi Żużlowej i mają na swoim koncie 2 zwycięstwa w czterech meczach.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Reklamy
bst2 2
Polonia wygrała o włos! Świetny występ Wadima Tarasienko! 4

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×