Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Polonia Piła ze wsparciem finansowym od miasta

Polonia Piła
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Polonia Piła ze wsparciem finansowym od miasta

Polonia Piła jesienią poczyniła wiele kroków, które mają sprawić, że klub zrobi krok do przodu jeśli chodzi o kwestie sportowe. Do drużyny dołączyli tacy zawodnicy jak Jonas Jeppesen, Adam Ellis, Norbert Kościuch, Wiktor Trofimow. Ponadto szkoleniowcem tej ekipy został legendarny Hans Nielsen. Polonia prężnie działa również jeśli chodzi o infrastrukturę, gdyż na ich obiekcie aktualnie trwa remont.

W ostatnim czasie jednak klub miał spory problem, gdyż ze wspierania drużyny wycofał się sponsor tytularny, którym była państwowa spółka Enea. Nieprzedłużenie umowy ze sponsorem było ogromnym ciosem dla Polonii, która nie była przygotowana na taki zwrot akcji. Zarząd klubu musiał podjąć odpowiednie kroki, a jednym z nich jest poszukiwanie sponsorów. Mogliby oni pomóc klubowi, chcącemu walczyć o najwyższe cele sportowe.

W Pile nadal chcą jednak, by tradycje żużlowe tego miasta były kontynuowane. Sama dyscyplina jak i klub ma potencjał do tego, by rozwijać się w tamtym miejscu, a takie działania jak modernizacja stadionu mogą się do tego przyczynić i sprawić, by w Pile organizowanych było więcej imprez takiej rangi, jak zeszłoroczna runda Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jak możemy zobaczyć w miejscowym Biuletynie Informacji Publicznej, Polonia ma otrzymać od miasta dotację w kwocie 610 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Krajowej Ligi Żużlowej zawodnicy z Piły wygrali w domowym spotkaniu z Kolejarzem Opole. Sobotni mecz zakończył się wynikiem 54 do 36, a miejscowi kibice mogą być bardzo zadowoleni z postawy Polonii. W kolejnym meczu natomiast zmierzyć się mają na wyjeździe w Tarnowie, gdzie stoczą batalię z mającą świetny skład Unią.

Relacja na żywo
Fot. Jakub Malec
Polonia Piła
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

1 odpowiedź do “Polonia Piła ze wsparciem finansowym od miasta

  1. Ok , są to zawody które przyciągają dużo kibiców , co za tym idzie należy wspomóc.Niestety ludzie biznesu w Pile nie kwapią się do sponsoringu….ale to ich sprawa ich pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *