Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Polonia Piła z pierwszą kobietą toromistrz w Polsce „Miałam być na chwilę, pomóc tacie w jednym meczu, a jestem już trzy lata”

Polonia Piła
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Polonia Piła z pierwszą kobietą toromistrz w Polsce „Miałam być na chwilę, pomóc tacie w jednym meczu, a jestem już trzy lata”

Polonia Piła zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli Krajowej Ligi Żużlowej. W trzech meczach pilanie raz wygrali, na inauguracje z OK Kolejarzem Opole, a także dwukrotnie polegli w starciach z Optibet Lokomotivem Daugavpils i Ulatrapur Startem Gniezno. Za nieco ponad tydzień czeka ich kolejne domowe spotkanie. Dzisiaj natomiast klub ogłosił swojego nowego toromistrza.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych klub z Piły potwierdził, że ich toromistrz, Wiktoria Piszczek, jest pierwszą kobietą pełniącą tę funkcję w Polsce. Już wcześniej zajmowała się pilskim owalem podczas treningów. Teraz jednak będzie mogła robić to podczas oficjalnych spotkań Krajowej Ligi Żużlowej. To oznacza, że mecz z Trans MF Landshut Devils będzie jej debiutem przy zawodach ligowych. Jak sama zainteresowana wskazuje, to przypadek zadecydował o tym, że pełni teraz taką rolę.

– Przypadek. Miałam być na chwilę, pomóc tacie w jednym meczu, a jestem już trzy lata – mówiła Wiktoria Piszczek dla polskizuzel.pl

Pani toromistrz klubu z Piły już od jakiegoś czasu zdobywała więc doświadczenie, przygotowując tor między innymi podczas treningów. Po trzech latach pobytu w klubie już 2 czerwca będzie mogła pierwszy raz pełnić swoją funkcję podczas meczu ligowego. Na pewno dla Wiktorii będzie to szczególny dzień, który zapamięta na długo. Jak sama wspomina, wcześniej pomagała swojemu tacie, będąc pasażerem podczas meczów ligowych. Teraz jednak sytuacja ulegnie zmianie.

– Teraz będę wyjeżdżać oficjalnie na meczach. Wcześniej robiłam to tylko na treningach. Na meczach byłam jako pasażer. Teraz może być na odwrót. W sumie jednak, jak powiedziałam, nieoficjalnie jestem trzy lata, a oficjalnie od kilku dni – wspominała.

Polonia Piła
Fot. Jakub Malec
Relacja na żywo
Fot. Jakub Malec

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×