Żużel - Best Speedway Tv - Grand Prix na żużlu, żużel na żywo!

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polonia Piła z kolejnym juniorem

Polonia Piła

Polonia Piła z kolejnym juniorem

Polonia Piła w 2022 wraca na żużlową mapę Polski. Klub po dwóch latach przerwy znów pojedzie w rozgrywkach ligowych. Pod koniec okienka transferowego działacze skompletowali skład seniorski, ale formacja młodzieżowa nadal jest w trakcie budowy. Teraz klub ogłosił pierwszego „stałego” juniora.

Polonia pozyskała już dwóch „gości”, czyli Przemysława Koniecznego i Mateusza Panicza. Teraz do drużyny dołączył również Ben Ernst, który został wypożyczony z Orła Łódź. 19-letni Niemiec już 4. rok z rzędu będzie zawodnikiem Orła, ale przez ostatnie 2 sezony startował głównie w barwach Wolfe Wittstock jako „gość”. Drużyna nie prezentowała się zbyt dobrze w 2. Lidze Żużlowej, a w zeszłym sezonie Ernst nie miał zbyt wielu okazji do jazdy, ale w 2020 regularnie reprezentował „Wilki” i radził sobie całkiem dobrze.

Teraz dostanie wielką szansę. Pozostali juniorzy w Pile są „gośćmi”, co oznacza, że będą startować tylko w wybranych spotkaniach, a przepis o zagranicznym juniorze w 2. Lidze Żużlowej może sprawić, że młody Niemiec będzie miał sporo okazji do startów, których raczej nie miałby w Orle Łódź.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Reklamy
×
Reklamy
×