Żużel - Best Speedway Tv

Polonia Piła z kolejnym juniorem | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polonia Piła z kolejnym juniorem

Polonia Piła

Polonia Piła z kolejnym juniorem

Polonia Piła w 2022 wraca na żużlową mapę Polski. Klub po dwóch latach przerwy znów pojedzie w rozgrywkach ligowych. Pod koniec okienka transferowego działacze skompletowali skład seniorski, ale formacja młodzieżowa nadal jest w trakcie budowy. Teraz klub ogłosił pierwszego “stałego” juniora.

Polonia pozyskała już dwóch “gości”, czyli Przemysława Koniecznego i Mateusza Panicza. Teraz do drużyny dołączył również Ben Ernst, który został wypożyczony z Orła Łódź. 19-letni Niemiec już 4. rok z rzędu będzie zawodnikiem Orła, ale przez ostatnie 2 sezony startował głównie w barwach Wolfe Wittstock jako “gość”. Drużyna nie prezentowała się zbyt dobrze w 2. Lidze Żużlowej, a w zeszłym sezonie Ernst nie miał zbyt wielu okazji do jazdy, ale w 2020 regularnie reprezentował “Wilki” i radził sobie całkiem dobrze.

Teraz dostanie wielką szansę. Pozostali juniorzy w Pile są “gośćmi”, co oznacza, że będą startować tylko w wybranych spotkaniach, a przepis o zagranicznym juniorze w 2. Lidze Żużlowej może sprawić, że młody Niemiec będzie miał sporo okazji do startów, których raczej nie miałby w Orle Łódź.

fot. Emilia Hamerska-Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×