Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Polonia bez ekwiwalentu za wyszkolenie Przyjemskiego?!

Przyjemski
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Polonia bez ekwiwalentu za wyszkolenie Przyjemskiego?!

Wiktor Przyjemski najprawdopodobniej odejdzie po tym sezonie z macierzystej Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Oczywiście wszystko zależy od finalnych rozstrzygnięć na zapleczu PGE Ekstraligi. Nie jest bowiem tajemnicą, że w przypadku awansu bydgoszczan, młody zawodnik pozostanie w swojej dotychczasowej ekipie. Jednak gdyby to się nie udało, 18-latek odejdzie, a Polonii koło nosa może przejść spora kwota. Wszystko za sprawą kontraktu Przyjemskiego.

Gdzie i kiedy żużel? Czyli żużlowy Plan Tygodnia (29.06. – 06.07.2023)

Polonia nie dostanie pieniędzy za wyszkolenie

Jak się okazuje, Abramczyk Polonia Bydgoszcz nie może liczyć na ekwiwalent za wyszkolenie swojego juniora. Wiktor Przyjemski od początku swojej kariery miał bowiem kontrakt zawodowy i nie korzystał z finansowania klubu. Tak, a nie inaczej skonstruowany kontrakt dla młodego zawodnika oznacza, że Polonia nie może liczyć na spore pieniądze, właśnie z tytułu ekwiwalentu.

Lider rankingu 1. Ligi Żużlowej

Wiktor Przyjemski to zdecydowanie najbardziej łakomy kąsek na rynku transferowym wśród młodzieżowców. 18-latek rozwija się z roku na rok, a w tym sezonie przechodzi samego siebie, legitymując się średnią biegopunktową na poziomie 2,553 punktu na bieg. Jest tym samym aktualnie najlepszym zawodnikiem na zapleczu PGE Ekstraligi.

Gdzie trafi Przyjemski?

Podchody pod 18-latka robi wiele klubów z elity. Najwięcej mówi się o zainteresowaniu ebut.pl Stali Gorzów, a także For Nature Solutions KS Apatora Toruń oraz… Enea Falubazu Zielona Góra. Może się okazać, że to właśnie Falubaz jest w tym „wyścigu” uprzywilejowany. Wiktor Przyjemski zamierza bowiem czekać do końca sezonu z podjęciem decyzji, tak aby dać sobie i drużynie Polonii szansę na awans do najlepszej żużlowej ligi świata. W Bydgoszczy już wszyscy od dawna wiedzą, że awans to jedyny sposób na zatrzymanie utalentowanego zawodnika.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *