Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Pojedynek gorzowsko-leszczyński – część druga. Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

pojedynek

Autor: Bartosz Glapiak

Pojedynek gorzowsko-leszczyński – część druga. Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

Walka o jak najwyższe miejsca w fazie play-off trwa. Kluczowym spotkaniem w tym kontekście będzie niedzielny pojedynek w Gorzowie Wielkopolskim. Miejscowa Moje Bermudy Stał podejmie Fogo Unię Leszno. Starcia tych dwóch zespołów zawsze wzbudzają dodatkowe emocje.

Pamiętne pierwsze spotkanie tych ekip w sezonie 2022 na stadionie w Lesznie zakończyło się wynikiem 46:44 po weryfikacji ze strony komisji orzekającej. Taki rezultat sprawa, że walka o pełną meczową pulę jest wciąż otwarta. Trzy punkty dla każdej z tych drużyn będą niezwykle ważne, aby uniknąć potencjalnego starcia w ćwierćfinale z Motorem Lublin. Play-off to jednak zupełne inna historia, a rywalizacja poniekąd rozpoczyna się od nowa.

Pojedynek pomiędzy tymi drużynami zawsze wzbudza dodatkowe emocje. W poprzednim sezonie to gorzowianie nie dawali szans Bykom i dwukrotnie pokonali biało-niebieskich w domu i na wyjeździe. Dzięki temu podopieczni Stanisława Chomskiego sięgnęli po brązowe medale DMP. Teraz zespoły spotkają się w nieco zmienionych składach.

DSC09826
Pojedynek gorzowsko-leszczyński - część druga. Moje Bermudy Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ] 2

Fogo Unia Leszno przyjeżdża do Gorzowa i będzie walczyła o wygraną. Ostatnia porażka u siebie z Betard Spartą Wrocław nieco pogorszyła nastroje kibiców, a niedzielne spotkanie będzie dobrą okazją na odkucie się. Na tym etapie sezonu trzeba już liczyć na dobrą postawę wszystkich zawodników. Również juniorzy muszą stanąć na wysokości zadania, aby przede wszystkim pokonać swoich rywali z przeciwnej formacji młodzieżowej.

W składach obu drużyn znajdują się zawodnicy z światowej czołówki. Sympatycy czarnego sportu szczególnie mogą czekać na pojedynek dwóch najlepszych zawodników PGE Ekstraligi w tym sezonie – Bartosza Zmarzlika i Janusza Kołodzieja. Po obu stronach barykady znajdują się też Martin Vaculik i Jason Doyle czy Szymon Woźniak i Piotr Pawlicki. Ci zawodnicy w stawce praktycznie gwarantują nam emocje, jeśli nawierzchnia na to pozwoli. Wydaje się, że lekkim faworytem tego spotkania jest gorzowska Stal, jednak to tor zweryfikuje wszelkie przewidywania. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 16:30.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
1. Jason Doyle
2. Janusz Kołodziej
3. David Bellego
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Damian Ratajczak
7. Antoni Mencel

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Patrick Hansen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Jakub Stojanowski
15. Oskar Paluch

Fot. Bartosz Glapiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *