Żużel - Best Speedway Tv

Lubelskie pogotowie żużlowe przykładem dla innych miast? | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lubelskie pogotowie żużlowe przykładem dla innych miast?

pogotowie żużlowe

Lubelskie pogotowie żużlowe przykładem dla innych miast?

Wiemy jak niewygodne jest czekanie w kolejce w szpitalu czy u lekarza. Sprawa wygląda jeszcze bardziej nieciekawie, gdy dolega nam coś naprawdę poważnego i doskwiera nam ogromny ból. Możemy się tylko domyśleć jak uciążliwe dla żużlowców po upadkach jest spędzanie kilku czy kilkunastu godzin w szpitalach. Z pomocną dłonią do zawodników wyszedł lubelski klub.

W Lublinie powstało innowacyjne pogotowie żużlowe, które znajduje się w Centrum Medycznym Medisport. Stolica lubelskiego jest pierwszym miastem żużlowym zarówno w Polsce, jak i na świecie, które zdecydowało się na natychmiastową pomoc żużlowcom po upadkach. Zawodnik zostaje od razu przetransportowany do pogotowia żużlowego i tam w trybie ekspresowym przechodzi wszelkie badania i dostaje diagnozę, a później, jeśli to potrzebne otrzymuje pomoc rehabilitacyjną. W kilkadziesiąt minut żużlowiec jest zdiagnozowany i nie czeka w kolejce. Jeżeli występuje taka potrzeba to pogotowie żużlowe oraz specjaliści tam pracujący są gotowi nawet na operowanie zawodnika.

Z pogotowia żużlowego w tym sezonie skorzystało już kilku zawodników. Pierwszym z nich był Jarosław Hampel, który ucierpiał w spotkaniu z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Dzięki szybkiej i fachowej pomocy został przygotowany w kilkadziesiąt godzin do kolejnego spotkania. Sam zawodnik docenił możliwość skorzystania z rehabilitacji: “(…) dwa dni później byłem w stanie wziąć udział w meczu z Betard Spartą Wrocław. Szczerze mówiąc, nie wiem, czy gdyby nie ich pomoc, byłoby to możliwe.”.

Oprócz Hampela z pomocy skorzystał Grigorij Laguta po fatalnie wyglądającym upadku na lubelskim torze w meczu półfinałowym. Przed finałem nie było wiadome czy junior Motoru Lublin- Wiktor Lampart będzie w stanie wystąpić po upadku na zawodach w Częstochowie. Jednak dzięki pomocy w Centrum Medycznym Medisport mogliśmy oglądać młodego zawodnika w najważniejszych występach tego sezonu. Pogotowie żużlowe działa również poza ligowymi spotkaniami. Przykładem była pomoc Martinowi Vaculikowi po upadku w Grand Prix w Lublinie. Dzięki szybkiej diagnozie już następnego dnia Słoweniec mógł przejść operację.

Oczywiście upadków na żużlu chcemy oglądać jak najmniej, niestety ten sport jest niebezpieczny i kontuzje są w niego wpisane. Jednak dzięki szybkiej pomocy cierpienie zawodników może zostać szybciej zniwelowane. Czy inne miasta powinny pójść śladem współpracy Motoru Lublin z Centrum Medycznym Medisport?

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×