Dominik Kubera dołącza do Lejonen Gislaved
Dominik Kubera dołącza do Lejonen Gislaved
Z każdym dniem wiemy coraz więcej odnośnie składów na sezon 2022, a kolejne nazwiska zawodników są ogłaszane przez kluby nie tylko w Polsce. Mocny ruch wykonał szwedzki zespół Lejonen Gislaved, który sprowadził z Vetlandy Speedway Dominika Kuberę.
Wychowanek Unii Leszno jest po bardzo udanym sezonie. W barwach Motoru Lublin zdobył srebrny medal DMP, 3 razy startował w rundach Grand Prix, a do tego dochodzą dobre starty w Bauhaus Ligan, gdzie reprezentował Vetlandę. Teraz 22-letni zawodnik zmienia klub w Skandynawii, a wybór padł na ekipę z Gislaved, która w zeszłym roku zajęła 6. miejsce w rundzie zasadniczej i odpadła w ćwierćfinale z Dackarną Mallila.
Oprócz Kubery Lejonen porozumiało się również z Oliverem Berntzonem, Dimitrim Berge, Hubertem Łęgowikiem, Mathiasem Thoernblomem i Casperem Henrikssonem.
fot. Emilia Hamerska Lengas
- Żużel. GKM Grudziądz straci swoją gwiazdę?! Michael Jepsen Jensen kuszony milionami
- Żużel. Gezet Stal Gorzów już myśli o play-off?! Przedpełski powiedział to wprost
- Żużel. Stal Gorzów znowu prosi o pomoc?! Mocne słowa
- Żużle. Motor Lublin ma problem przed meczem z GKM-em?! Padły bardzo szczere słowa
- Żużel. Moonfin Magnus Ostrów zwolnił trenera! Nagła decyzja po fatalnych wynikach