Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Anioły wyszarpują zwycięstwo na Motoarenie! Toruń – Lublin 46:44 [RELACJA]

Żużel

Autor: Patrycja Kowalczuk

Co za emocje w Toruniu! Po zaciętej walce Anioły pokonują lubelskie Koziołki dwoma punkami. Niesamowity finisz Lamberta i powrót Hampel z początku sezonu.

Skandal w Krośnie, mecz Cellfast Wilki – ebut.pl Stal zakończony po 9 wyścigach [RELACJA]

Ostatni mecz 6. kolejki rozpoczął się z 15. minutowym opóźnieniem, ze względu na trudności w rozegraniu meczu w Krośnie (więcej tutaj).

Sędzią dzisiejszych zawodów był Michał Sasień. Na próbie toru Bartosz Zmarzlik zanotował defekt. Mecz rozegrany zgodnie z drugim zestawem startowym.

Mecz zaczął się od podwójnego zwycięstwa Koziołków, które wywalczyli na trasie. Drugi bieg został przerwany po upadku wszystkich zawodników w pierwszym łuku. Powtórka w czterech, a swoje pierwsze punkty, w liczbie dwóch, w PGE Ekstralidze przywiózł Bartosz Bańbor. Bieg trzeci zostaje przerwany po upadku Jacka Holdera. Po pierwszej serii startów prowadzą goście 11:13.

Druga seria startów rozpoczęła się od świetnego ścigania na trasie, które finalnie zakończyło się remisem. Ta seria startów zdecydowanie na korzyść gospodarzy i w całym spotkaniu jest remis 21:21.

Trzecia seria startów rozpoczęła się od remisu. W biegu 9 po raz pierwszy podwójne zwycięstwo przywieźli gospodarze, którzy pewnie podjechali na trasie gościom. Po dziesięciu biegach Apator prowadzi 33:27, a największą sensacją jest fakt, że Zmarzlik do tej pory nie wygrał ani jednego biegu.

Bieg 11 przerwany po upadku Lamparta i Lindgrena. Wykluczony został zawodnik Motoru Lublin. W powtórce tego biegu swoją pierwszą „trójkę” wywalczył Bartosz Zmarzlik. Upadek Sajfutdinowa na pierwszym łuku w biegu 13. Powtórka biegu 13 zakończyła się podwójną wygraną gości i wlała nadzieję w serca kibiców z Koziego Grodu. Wynik meczu to 40:38.

W biegu 14 pojedzie Paweł Przedpełski, Jack Holder, Patryk Dudek i Jarosław Hampel. Natomiast w biegu 15: Bartosz Zmarzlik, Emil Sajfutfinow, Fredrik Lindgren oraz Robert Lambert.

Fenomenalne ściganie w biegu 14. Zawodnicy PLATINUM Motoru Lublin wyprzedają na dystansie obu zawodników gospodarzy i przywożą pięć punktów. Przed biegiem 15 wynik meczu to 41:43. Bieg 15 trzymał w napięciu do końca, jednak to gospodarze okazali się górą i przywożą pięć punktów. Przepiękny finisz w wykonaniu Lamberta, który przed samą metą wyprzedził Zmarzlika. Wynik całego meczu to 46:44 dla For Nature Solutions KS Apatora Toruń.