Przejdź do treści
Aktualności

PKN ORLEN sponsorem tytularnym Golden Boy Trophy!

PKN ORLEN

Autor: Redakcja

bstv 1536x162 4 1024x108 1

PKN ORLEN sponsorem tytularnym Golden Boy Trophy!

PKN ORLEN został sponsorem tytularnym wydarzenia ORLEN Golden Boy Trophy – turnieju o puchar im. Zenona Plecha. Zawody odbędą się 23 czerwca na gdańskim minitorze.

Wcześniej ich patronami honorowymi zostali dwaj mistrzowie świata – Tomasz Gollob i Bartosz Zmarzlik. Teraz do grona partnerów dołącza sponsor tytularny. Przypomnijmy, że w zawodach Golden Boy Trophy wezmą udział młode talenty. Organizatorem turnieju jest Krystian Plech, którego w realizacji tego przedsięwzięcia wspiera PGE Ekstraliga.

To wielkie wyróżnienie i nobilitacja, że mecenas polskiego sportu PKN ORLEN – został sponsorem tytularnym turnieju, który upamiętni tatę. Dla mnie to osobiście najważniejszy projekt, jakiego się podjąłem, tym bardziej czuję dumę, że to co robimy zyskało aprobatę takiej firmy. Od kilku lat staramy się dbać o rozwój przyszłych pokoleń żużlowców, stwarzając im wydarzenia, na których mogą podnosić swoje umiejętności, zdobywać wiedzę od najlepszych ekspertów i rywalizować w duchu Fair Play z rówieśnikami z Europy. Tą samą ideą kierował się mój tata, który był mocno zaangażowany w szkolenie dzieci w Gdańsku w ramach swojej Fundacji. Uśmiech i progres młodych zawodników dodawały mu energii i chęci do działania, a nigdy nie był obojętny by dzielić się swoim doświadczeniem. Dlatego tym bardziej dziękuję PKN Orlen, że został sponsorem tytularnym wydarzenia, które mam nadzieję, na stałe wpisze się w kalendarz rozgrywek mini żużlowych. – powiedział Krystian Plech, organizator turnieju.

pobrane

Warto dodać, że PKN Orlen jest na co dzień sponsorem Bartosza Zmarzlika. Dwukrotny mistrz świata nie kryje radości, że został zaproszony do współpracy przy okazji turnieju, który upamiętni Zenona Plecha.

Jestem bardzo dumny, że pojawiają się tak fajne projekty dla dzieci, które uprawiają bliską mi dyscyplinę, a przy okazji upamiętnią legendę sportu żużlowego, jaką był Pan Zenon Plech. Pamiętam jak w wieku 10 lat przyjechałem na stadion mini żużlowy w Gdańsku i wtedy pierwszy raz poznałem Pana Zenona, zawsze życzliwy i uśmiechnięty, skory do udzielania wskazówek. Oboje wychowaliśmy się w Stali Gorzów i dla mnie to wielki zaszczyt, że znalazłem się w gronie Patronów Honorowych tego turnieju. Jednocześnie bardzo buduje mnie fakt, że firma PKN Orlen, która wspiera mnie w rozwoju i pozwala rywalizować na najwyższym poziomie, zadba również o przyszłe pokolenia sportu żużlowego, angażując się w to piękne wydarzenie – komentuje mistrz świata z 2019 i 2020 roku, ambasador PKN Orlen i Patron Honorowy turnieju.

bzmarzlik plech1740
foto. JAREK PABIJAN jarek.pabijan@wp.pl tel. +48 601 83 62 58

Przypomnijmy, że zawody ORLEN Golden Boy Trophy to jedne z dwóch wydarzeń, które upamiętnią legendę Super Zenona. Zawody odbędą się 23 czerwca 2021 o godzinie 15:00 w Gdańsku. Wcześniej, bo 18 czerwca o godzinie 19:30 zostaną rozegrane PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, które od tego roku będą poświęcone pamięci Zenona Plecha.

info. prasowa

fot. Jarek Pabijan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×