Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

„…po konsultacji Piotra z tunerem zawodnik pożyczył Matejowi silnik. Naprawdę super gest. ” – Piotr Żyto trener Falubazu Zielona Góra

Piotr Żyto

Autor: Redakcja

„…po konsultacji Piotra z tunerem zawodnik pożyczył Matejowi silnik. Naprawdę super gest. ” – Piotr Żyto trener Falubazu Zielona Góra

Na konferencji prasowej przed meczem z Eltrox Włókniarz Częstochowa wypowiedział się Piotr Żyto o sytuacji i planach zespołu. Przypomnijmy, że mecz zacznie rozpocznie się w niedziele o 16:30.

– plan jest normalny ale pogoda przeszkadza, mamy mieć treningi i mecz. Jaki jest stan zdrowia u Nile Tuffta? – jest na etapie rehabilitacji fizjoterapii i ma być na treningu. Trener Falubazu wypowiedział się odnośnie panujących warunków pogodowych – oczywiście, zawsze jest problem z pogoda i ciężko przygotować tor. Ale nasz toromistrz potrafi robić cuda. Trener na pytanie o panującej atmosferze na konferencji wspomina – każdy mecz jest ważny i do każdego meczu przygotowujemy się tak samo. Zawodnicy sami się nakręcają i wiedzą o co jadą. Każdy mecz jest ważny i każdy chcemy wygrać. nie ma nerwowości. przygotowujemy się tradycyjnie, miał być dzisiaj trening ale przekładamy na jutro. Jak uda nam sie potrenować jutro to będzie wspaniale.

Na pytanie czy istnieje w żużlu coś takiego jak analiza zawodnika na podstawie spotkania (tutaj chodzi o złoty kask) – analizuje się każdego czy to jadą w złotym kasku, dmpj czy innych turniejach. Mały optymizm wkradł się, że Piotr Protasiewicz pojechał wspaniale (9pkt i 6 miejse), Mateusz i Patryk też potrafią pojechać dobrze. Patrząc na zawodników Włókniarza dobrze pojechał Miśkowiak ale patrząc na ten turniej to my wyszliśmy lepiej niż zawodnicy Częstochowy.

Ciekawe było pytanie o rzekomym pożyczeniu silnika Piotra Protasiewicz Matejowi Zagarowi na mecz z Grudziądzem i przy okazji o stanie zdrowia Mateja – po konsultacji Piotra z tunerem zawodnik pożyczył Matejowi silnik. Naprawdę super gest. Matej ma problem z barkiem ale to nie jest taki problem aby sobie nie poradzić jak widać po jeździe w Grudziądzu.

Na koniec trener dodał – Każdy jest do ugryzienia, jakby moi zawodnicy wszyscy odpalili jak potrafią to robić ale na tą chwile musimy szukać pkt. Częstochowa nie jest słaba i potrafią wygrywać na wyjeździe. Chcemy walczyć i na razie w rundzie rewanżowej nie przegraliśmy oby się to nie zmieniło.

źródło. Falubaz Tv – youtube

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *