Żużel - Best Speedway Tv

Piotr Szymański: Dążymy w Polsce do podziału 8-8-8 | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piotr Szymański: Dążymy w Polsce do podziału 8-8-8

bs tv1 2

Piotr Szymański: Dążymy w Polsce do podziału 8-8-8  

Według przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotra Szymańskiego najważniejszym zadaniem dotyczącym najniższej klasy rozgrywkowej jest to aby wciąż się rozwijała pod względem poziomu, aby nie było przepaści pomiędzy czołówką ligi a zespołami z dołu tabeli – Najważniejsze, żeby zrobić kolejny krok do przodu. Już rok temu udało się to zrobić. Mecze były ciekawe i całkiem dobrze pokazywane. W tym roku życzyłbym sobie jak największej liczby spotkań, które będą rozstrzygać się w ostatnich biegach.

Problem jaki od kilku już lat dotyczy 2.Ligi żużlowej to bardzo mała ilość klubów, które przystępują do rozgrywek. W tym sezonie udział weźmie zaledwie 6 drużyn. Jak przyznaje przewodniczący Szymański plan na rozgrywki w Polsce są takie aby każda liga liczyła co najmniej po osiem drużyn – Dążymy w Polsce do podziału 8-8-8. Chcemy, żeby w każdej z trzech liczb startowała taka liczba drużyn. W tym roku nie udało się jeszcze tego osiągnąć, ale są pewne przesłanki, by w to wierzyć. Mam na myśli optymistyczne głosy, które napływają do nas z Piły i Krakowa. Może uda się w przyszłym roku.

źródło. polskizuzel.pl

fot. Speedway Canvas / Michał Szmyd

Reklamy
bs tv2 2

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×