Żużel - Best Speedway Tv

Piotr Baron po sezonie 2023 opuści Fogo Unię Leszno! | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piotr Baron po sezonie 2023 opuści Fogo Unię Leszno!

Trener żużlowy

Piotr Baron po sezonie 2023 opuści Fogo Unię Leszno!

Piotr Baron na konferencji prasowej przed meczem Fogo Unia Leszno –  Betard Sparta Wrocław poinformował, iż po sezonie 2023 zakończy współpracę z Fogo Unią Leszno. Dla leszczyńskich fanów jest to szokująca wiadomość, tym bardziej, że kilka dni temu z klubem pożegnał się toromistrz Jan Choroś.

Jeżeli chodzi o rok 2024 to nasza współpraca na pewno będzie niemożliwa – powiedział Baron i jak sam powiedział – To był bardzo ciężki sezon. 

Przypomnijmy, że Piotr Baron z drużyną Unii Leszno związał się we wrześniu 2016 roku. Sprowadzenie do Leszna byłego szkoleniowca Betard Sparty Wrocław było “strzałem w 10”. W latach 2017-2020 Byki wygrywały mecz za meczem i nie schodziły z najwyższego stopnia podium. Fogo Unia Leszno z tronu zeszła dopiero w 2021 roku. Wówczas podopieczni Piotra Barona zajęli 4 miejsce w PGE Ekstralidze, a rok później ukończyli sezon na 6 miejscu. Rok 2023 dla szkoleniowca jest zdecydowanie najtrudniejszy.

Uczestnicy i zmiany w SE Camp w klasie 250cc

Fogo Unia przez większość sezonu borykała się z problemami kadrowymi. Przed leszczyńską Unią jeszcze dwa spotkania w fazie zasadniczej z Betard Spartą Wrocław i Cellfast Wilkami Krosno. Jeśli zespół z Leszna awansuje do fazy play-off najprawdopodobniej w ćwierćfinale zmierzy się ponownie z Betard Spartą Wrocław.

Rezygnacja doświadczonego trenera może mieć związek z odejściem Jana Chorosia, który do klubu również dołączył przed sezonem 2017. Warto zaznaczyć, że duet Baron-Choroś współpracował także we Wrocławiu. Z naszych informacji wynika, że w miejsce Piotra Barona może przyjść Tomasz Bajerski, który łączony był również z GKM Grudziądz.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×