Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Piotr Baron po sezonie 2023 opuści Fogo Unię Leszno!

Apator Toruń
Fot. Czarny Productions

Autor: Kamil Schwarz

Piotr Baron po sezonie 2023 opuści Fogo Unię Leszno!

Piotr Baron na konferencji prasowej przed meczem Fogo Unia Leszno –  Betard Sparta Wrocław poinformował, iż po sezonie 2023 zakończy współpracę z Fogo Unią Leszno. Dla leszczyńskich fanów jest to szokująca wiadomość, tym bardziej, że kilka dni temu z klubem pożegnał się toromistrz Jan Choroś.

Jeżeli chodzi o rok 2024 to nasza współpraca na pewno będzie niemożliwa – powiedział Baron i jak sam powiedział – To był bardzo ciężki sezon. 

Przypomnijmy, że Piotr Baron z drużyną Unii Leszno związał się we wrześniu 2016 roku. Sprowadzenie do Leszna byłego szkoleniowca Betard Sparty Wrocław było „strzałem w 10”. W latach 2017-2020 Byki wygrywały mecz za meczem i nie schodziły z najwyższego stopnia podium. Fogo Unia Leszno z tronu zeszła dopiero w 2021 roku. Wówczas podopieczni Piotra Barona zajęli 4 miejsce w PGE Ekstralidze, a rok później ukończyli sezon na 6 miejscu. Rok 2023 dla szkoleniowca jest zdecydowanie najtrudniejszy.

Uczestnicy i zmiany w SE Camp w klasie 250cc

Fogo Unia przez większość sezonu borykała się z problemami kadrowymi. Przed leszczyńską Unią jeszcze dwa spotkania w fazie zasadniczej z Betard Spartą Wrocław i Cellfast Wilkami Krosno. Jeśli zespół z Leszna awansuje do fazy play-off najprawdopodobniej w ćwierćfinale zmierzy się ponownie z Betard Spartą Wrocław.

Rezygnacja doświadczonego trenera może mieć związek z odejściem Jana Chorosia, który do klubu również dołączył przed sezonem 2017. Warto zaznaczyć, że duet Baron-Choroś współpracował także we Wrocławiu. Z naszych informacji wynika, że w miejsce Piotra Barona może przyjść Tomasz Bajerski, który łączony był również z GKM Grudziądz.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *