Żużel - Best Speedway Tv

Pilanie jadą do Opola na pożarcie? [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Pilanie

Pilanie jadą do Opola na pożarcie? [ZAPOWIEDŹ]

Pilanie jadą do Opola na pożarcie? [ZAPOWIEDŹ]

Niedzielnym pojedynkiem w 2. Lidze Żużlowej będzie starcie OK Bedmet Kolejarza Opole z Budmax-Stal Polonia Piła. Spotkanie ma zdecydowanego faworyta i są nim gospodarze. Pilanie zawitają do województwa opolskiego w okrojonym składzie.

Pilanie

Nie da się ukryć, że oczekiwania wobec powracającego do ligowego ścigania zespołu z Piły są niewielkie. Kibice Polonii cieszą się, że żużel ponownie zawitał do ich miasta. Podopieczni Ryszarda Dołomisiewicza zdołali ku ich radości zdobyć już ligowe punkty. Pilanie zwyciężyli na własnym stadionie z rawickim Kolejarzem oraz zremisowali z Lokomotivem Daugavpils. Zdecydowanie gorzej sytuacja wygląda na wyjazdach. W dwóch spotkaniach doznali wysokich porażek. W Poznaniu drużyna nie przekroczyła progu 25 punktów. Z kolei mecz w Tarnowie zakończył się wynikiem 51:39.

Wydaje się, że w niedzielę w Opolu taki scenariusz może się powtórzyć. W awizowanym składzie Budmax-Stal Polonii Piła zabrakło Thomasa H. Jonassona, Maxa Dilgera oraz Larsa Skupienia. Zamiast nich prawdopodobnie ujrzymy mniej doświadczonych Broca Nicola i Tomasza Orwata, którzy do tej pory wystąpili w jednych ligowych zawodach. Szansę debiutu w zespole otrzyma Lukas Fienhage, który dołączył do drużyny w okienku transferowym.

Wszystko wskazuje na to, że OK Bedmet Kolejarz Opole wysoko pokona swojego rywala. Miejscowi obecnie znajdują się na drugim miejscu w tabeli, a dwa dotychczasowe mecze na własnym torze zwyciężyli w dużą przewagą nad przeciwnikiem.

Awizowane składy:

Budmax-Stal Polonia Piła:
1. Broc Nicol
2. Lukas Fienhage
3. Artur Mroczka
4. Tomasz Orwat
5. Marcin Jędrzejewski
6. Ben Ernst
7. Mateusz Panicz

Bedmet OK Kolejarz Opole:
9. Oskar Polis
10. Karol Baran
11. Zastępstwo zawodnika
12. Adrian Cyfer
13. Jacob Thorssell
14. Jakub Poczta
15. Esben Hjerrild

Fot. Sandra Rejzner

Zostaw komentarz

0/100

×