Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Pierwszoligowy klub zalega swoim zawodnikom ponad milion złotych?! Szokujące informacje

Pierwszoligowy klub
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Pierwszoligowy klub zalega swoim zawodnikom ponad milion złotych?! Szokujące informacje

Niespodziewane informacje podał za pośrednictwem portalu X (dawniej Twitter) dziennikarz Eleven Sports, Maciej Markowski. Według jego informacji jeden z pierwszoligowych klubów zalega z wypłatami dla zawodników na kwotę łączną ponad milion złotych. Tym klubem jest gdańskie Wybrzeże.

„Sześć dni zostało do terminowego uregulowania zaległości swoim zawodnikom. Przez kilka dni próbowałem wpłynąć, chociaż na uzyskanie informacji, do kiedy żużlowcy mogą spodziewać się uzyskania zaległych im pieniędzy, bo mało wiarygodnym jest możliwość spłaty do 31/10/2023. Niestety, ale brak kontaktu, z niektórymi osobami odpowiedzialnymi (wydawałoby się) za klub i niechęć w udzieleniu konkretnej odpowiedzi, skłania mnie do reakcji. GKŻ Wybrzeże Gdańsk na ten moment zalega swoim zawodnikom ponad milion złotych za sezon 2023. Bardzo mocno trzymam kciuki, że te pieniądze trafią do nich jak najszybciej i nie będą potrzebne reakcje kogoś znacznie ważniejszego i decyzyjnego. Przykre jest natomiast, że powtarza się historia z roku 2022″. – czytamy we wpisie Markowskiego.

Są to niezwykle ciekawe informacje, zważywszy na to, jak mocny skład na sezon 2024 budują władze Wybrzeża. Do liderującego im w sezonie 2023 Nicolaia Klindta dołączyli Krzysztof Kasprzak oraz Niels-Kristian Iversen. Oprócz tego ogłoszeni zostali również Mateusz Tonder i Tom Brennan.

Podczas ogłaszania transferów klub posługuje się hashtagiem #wedontcare – mówiącym o tym, że nie interesuje ich to, co na ich temat piszą media, czy mówią kibice innych klubów. Jeśli jednak informacje podane przez dziennikarza Eleven Sports są prawdziwe, działania klubu w social mediach okażą się groteskowe. Póki co klub ma czas do 31 października na spłatę wszelkich zaległości. Kwota, o jakiej mowa, jest jednak ogromna.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *