Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Pierwsze treningi zawodników z Ostrowa. – Jak tylko dopisze pogoda, będziemy trenować, przekazał Waldemar Górski

Mariusz Staszewski
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Redakcja

Pierwsze treningi zawodników z Ostrowa. – Jak tylko dopisze pogoda, będziemy trenować, przekazał Waldemar Górski

– Ten tor najlepiej ułoży się poprzez naszą jazdę po nim – mówi Sebastian Szostak po drugim, poniedziałkowym treningu ostrowskich żużlowców na swoim obiekcie. – Jak tylko dopisze pogoda, będziemy trenować – dodaje prezes Waldemar Górski, który spędził wraz z trenerami całe dnie na stadionie, by przygotować tor do treningów, przekazał dla kurierostrowski.pl. W poniedziałek na ostrowskim torze trenowali także Victor Palovaara i Matias Nielsen.

W poniedziałek na Wyspy Brytyjskie udał się Tobiasz Musielak, który w niedzielę bez problemów płynnie pokonywał kolejne łuki ostrowskiego owalu. Nowy zawodnik Arged Malesy miał w poniedziałek wziąć udział w Memoriale Petera Cravena, ale niestety zawody te z uwagi na warunki atmosferyczne, zostały przełożone.

Przyznam się szczerze, że na tak przyczepnym torze jeszcze w Ostrowie nie jeździłem – nie kryje Jakub Krawczyk. – W niedzielę pierwszy łuk był praktycznie nieprzejezdny, ale w poniedziałek przy krawężniku dało się już jeździć. Wielkie podziękowania dla prezesa i trenerów, że przygotowali ten tor, że mogliśmy w ogóle wyjechać na tor, bo przecież niedawno na nim jeszcze leżał śnieg – dodał 19-latek.

Pierwsze treningi w Gorican odbył nie tylko Kacper Grzelak, ale również Sebastian Szostak, który przed tym sezonem przeszedł na zawodowstwo. – W Gorican było słonecznie i ciepło. Fajnie pojeździłem przez dwa dni. Dla mnie to było nowe doświadczenie na innym torze, o innej geometrii i nawierzchni. Trudno powiedzieć, czy ten wyjazd coś mi pomógł  – dodaje Sebastian Szostak na łamach kurierostrowski.pl’

fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *