Przejdź do treści
Aktualności/Liga Duńska/Ligi Zagraniczne

Pierwsza kolejka ligi duńskiej za nami!

Pierwsza kolejka ligi duńskiej za nami!

Autor: Jakub Żak

bstv 1536x162 3

Pierwsza kolejka ligi duńskiej za nami!

Po roku przerwy spowodowanej epidemią do życia wróciła duńska Metal Speedway League. 21 kwietnia odbyła się pierwsza kolejka tych rozgrywek, a pomimo zamknięcia stadionów wszystkie mecze można było zobaczyć w internecie, gdzie kluby prowadziły swoje transmisje, a jedno ze spotkań można było zobaczyć również w Best Speedway TV z polskim komentarzem.

GSK Liga – Nordyjsk Elite Speedway: 52:35

Pierwsze spotkanie pewnie wygrali gospodarze, a jedynym argumentem drużyny z Brovst był Timo Lahti. Dla GSK dobrze punktowali praktycznie wszyscy, ale z najlepszej strony pokazał się David Bellego. Trochę większe wymagania stawiono przed Kennethem Bjerre, ale mimo jego słabszego występu udało się osiągnąć sukces drużynowy.

Holsted Tigers – Esbjerg Vikings: 52:34

Podczas spotkania od początku do końca dominowały „Tygrysy”, w ich składzie zabrakło punktów ze strony młodego Marka Beyera, ale duńska czwórka Pedersen, Bach, Jensen i Hansen poradziła sobie świetnie i zapewniła zwycięstwo drużynie. W ekipie gości opór stwiali jedynie Matias Nielsen i Bjerne Pedersen. „Wikingowie” próbowali wesprzeć się instytucją Jokera i w po biegu 10. strata wynosiła zaledwie 8 punktów, ale udana końcówka Holsted sprawiła, że ostateczna różnica wyniosła aż 18 oczek.

Sønderjylland Elite Speedway – Team Fjelsted: 45:39

Wracająca do życia ekipa z Vojens na inaugurację ligi wygrała 45:39. Gospodarze mieli problem z wyjściem na prowadzenie w początkowej fazie spotkania, ale bezpieczną przewagę stworzyli dopiero w 11. gonitwie i utrzymali ją do końca meczu. Dla SES słaby występ zanotował Anders Thomsen, ale za to ze świetnej strony pokazali Mads Hansen, Nicolai Klindt i Kai Huckenbeck. W drużynie gości pozytywnie zaskoczył Marcus Birkemose. Młody Duńczyk, choć wciąż czeka na debiut w polskiej lidze, wczoraj jego dorobek punktowy wyniósł 11+2, a za swoimi plecami zostawił m.in. Andersa Thomsena, czy Kaia Kuckenbecka. Z gorszej strony pokazał się jednak Polak Patryk Wojdyło, który zdobył zaledwie 4 punkty z bonusem.

Region Varde Elitesport – Slangerup Speedway: 41:43

Do najciekawszego pojedynku pierwszej kolejki doszło w Outrup, gdzie po wyrównanej rywalizacji ostatecznie wygrali goście. W ich ekipie bohaterem numer jeden był zdecydowanie Rohan Tungate, który w ostatnim biegu wyprzedził Soerensena i zapewnił zwycięstwo Slangerup. Dla drużyny Region Varde korzystny wynik próbowali podtrzymać Piotr Protasiewicz i Aleksandr Łoktajew, ale to nie wystarczyło. Słabo na domowym torze spisał się Tomasz Gapiński. Zachęcamy do obejrzenia transmisji z tego meczu z polskim komentarzem tutaj. Podczas spotkania nie brakowało emocji, a zainteresowani mogą dowiedzieć się również paru ciekawostek na temat ligi duńskiej, oraz wysłuchać krótkiego wywiadu z Rohanem Tungate’em.

W przyszłą środę (28 marca) odbędzie się druga kolejka ligi duńskiej, a do jej najciekawszych spotkań należeć będą Slangerup Speedway – GSK Liga, oraz Esbjerg Vikings – Sønderjylland Elite Speedway.

fot. metalspeedwayleague.dk

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *