Żużel - Best Speedway Tv

Pierwsza część półfinałów Bauhaus Ligan. Pogrom w Västervik i dzielnie wywalczona przewaga gości w Gislaved! [RELACJA] | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pierwsza część półfinałów Bauhaus Ligan. Pogrom w Västervik i dzielnie wywalczona przewaga gości w Gislaved! [RELACJA]

Bauhaus Ligan

Pierwsza część półfinałów Bauhaus Ligan. Pogrom w Västervik i dzielnie wywalczona przewaga gości w Gislaved! [RELACJA]

Za nami pierwsze starcie półfinałowe w szwedzkiej Bauhaus Ligan. Västervik Speedway rozgromiło Rospiggarnę Hallstavik. Natomiast drużyna Lejonen Gislaved przegrała ośmioma punktami na domowym torze z Dackarną Målilla.

Västervik Speedway – Rospiggarna Hallstavik (53:37)

Osłabione brakiem Taia Woffindena Västervik i tak od samego początku postanowiło zaznaczyć fakt, iż wciąż dobrze czuje się na swoim domowym owalu. Pierwszy bieg wygrali w stosunku pięć do jednego. Kolejne dwa wyścigi były typową wymianą ciosów. Natomiast ostatnie starcie przed pierwszym równaniem toru zakończył remis. Finalnie gospodarze zapewnili sobie czteropunktową przewagę.

Drugą serię startów od wygranej rozpoczęli zawodnicy z Västervik Speedway. Kolejno nastąpiły dwa w biegowe remisy, co finalnie pozwoliło gospodarzom na zwiększenie swojej przewagi o kolejne dwa punkty. Trzecia kolejka zaczęła się i zakończyła biegowymi remisami. Natomiast w wyścigu dziewiątym wygrali goście z Rospiggarny, co ponownie zmniejszyło ich straty do czterech punktów.

Ostatnią serię startów ponownie rozpoczął remis. Następnie jednak gospodarze dwukrotnie przypominali żużlowcom z Hallstavik, o tym iż mają do czynienia ze zwycięzcą rundy zasadniczej szwedzkiej Bauhaus Ligan. Przed biegami nominowanymi rosnąca przewaga Västervik wynosiła już dziesięć punktów.

Zawodnicy Västervik Speedway również w ostatnich dwóch starciach wieczoru nie mieli litości dla swoich przeciwników. Pierwszy zdeklasowali całkowicie natomiast drugi w stosunku cztery do dwóch, zapewniając sobie, tym sposobem, aż szesnaście punków przewagi przed rewanżem.

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Bartosz Smektała23333317
10Tai Woffindenzzzzzzzz
11Fredrik Lindgren220239
12Gleb Chugunov31333114
13Mads Hansen33201211
14Anton Karlsson0000
15Jacob Thorssell1102
NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Grzegorz Zengota103w15
2Kai Huckenbeck0312006
3Antonio Lindbäck011w2
4Luke Becker12216
5Kim Nilsson121228
6Niels Kristian Iversen2024
7Dimtri Bergé32106
Fot. Pascal Lindh
Pierwsza część półfinałów Bauhaus Ligan. Pogrom w Västervik i dzielnie wywalczona przewaga gości w Gislaved! [RELACJA] 2

Lejonen Gislaved – Dackarna Målilla (41:49)

Spotkanie, które fajni żużla mogli śledzić na antenie Eleven Sports 1. Kolejne zwycięstwo gospodarzy we wtorkowej Bauhaus Ligan. Pomimo słabego początku pierwsza seria startów należała do gospodarzy. Samo spotkanie rozpoczął biegowy remis, a następnie nastąpiła przegrana Lwów z Gislaved i kolejny remis. Dopiero czwarty bieg przyniósł Lejonen dwupunktową przewagę.

Reklamy

Drugą kolejkę rozpoczęła ponowna wygrana żużlowców z Gislaved. Natomiast od szóstego wyścigu goście z Malili wzięli się za odrabianie utraconych punktów. Najpierw triumfował Maciej Janowski, jednakże zabrakło mu zdecydowanie wsparcia Bradyego Kurtza. Konkretne uderzenie nastąpiło jednak w biegu siódmym, który przyjezdni wygrali po raz pierwszy tego wieczoru w stosunku pięć do jednego.

Trzecią serię startów ponownie od zwycięstwa rozpoczęli gospodarze. W biegu dziewiątym zawodnicy Lejonen ponownie dobrze ruszyli ze startu, jednak Maciej Janowski bardzo szybko wyjaśnił sytuację z przeciwnikami, a do jego punktów pierwszy punkt tego wieczoru dorzucił wreszcie Brady Kurtz. Dziesiąty start przerwało zerwanie taśmy przez Daniela Hendersona. Po dziesięciu wyścigach utrzymany został meczowy remis 30:30.

Dopiero w biegu jedenastym i dwunastym żużlowcy Dackarny Målilla ponownie zadali dwa ciosy gospodarzą. W wyścigu trzynastym świetną jazdę zaprezentował Andrzej Lebiediev, który za plecami przywiózł dwóch mocnych przedstawicieli Lejonen: Jarosława Hampela i Bartosza Zmarzlika. Drużyna Dackarny finalnie zapewniła sobie sześciopunktowe prowadzenie.

Pierwszy bieg nominowany od początku należał do gospodarzy, jednak odrobili oni w nim tylko dwa punkty. W ostatnim starciu para Janowski Lebiediev zdeklasowała całkowicie swoich przeciwników. Goście przed spotkaniem rewanżowym zapewnili sobie solidne osiem punktów przewagi.

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Jarosław Hampel103105
10Dominik Kubera231118
11Casper Henriksson01102
12Bartosz Zmarzlik32322315
13Oliver Berntzon32016
14Mathias Nielsen2204
15Daniel Henderson01t1
NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Brady Kurtz00123
2Maciej Janowski3333214
3Rasmus Jensen221027
4Daniel Bewley123309
5Andzejs Lebedevsd223310
6Ludvig Lindgren1012
7Filip Hjelmland3104

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ!

Relacja na podstawie svemo.se

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×