Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

PGE IMME im. Zenona Plecha! To nie jedyne uhonorowanie Super Zenona przez PGE Ekstraligę

PGE IMME im. Zenona Plecha! To nie jedyne uhonorowanie Super Zenona przez PGE Ekstraligę

Autor: Redakcja

bstv
PGE IMME im. Zenona Plecha! To nie jedyne uhonorowanie Super Zenona przez PGE Ekstraligę 3

PGE IMME im. Zenona Plecha! To nie jedyne uhonorowanie Super Zenona przez PGE Ekstraligę

Od 2021 roku Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi będą upamiętnieniem wielkiego żużlowca, wicemistrza świata z 1979 roku – Zenona Plecha. Ponadto PGE Ekstraliga będzie współpracowała z Plech Sport Agency w zakresie promocji młodych zawodników i rozwoju ich karier.

– Zenon Plech był wybitnym reprezentantem Polski, utalentowanym zawodnikiem, znanym nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach na świecie, a przede wszystkim zawsze dbał o młodych żużlowców i to chcemy uwypuklić szczególnie we wszystkich naszych wspólnych działaniach – takie słowa Wojciecha Stępniewskiego możemy przeczytać w oficjalnej wiadomości na stronie najlepszej ligi świata.

W ramach upamiętnienia Zenona Plecha, który zdobył Indywidualne Mistrzostwo Polski w wieku 19 lat, PGE Ekstraliga będzie prowadzić ranking najskuteczniejszych młodzieżowców w biegach juniorskich. Najlepszy pod względem średniej biegopunktowej w tych wyścigach, w momencie nominacji zawodników do udziału w PGE IMME otrzyma prawo startu w tych prestiżowych zawodach.

– Chcemy, aby to był element dodatkowej mobilizacji dla juniorów. Nie rezygnujemy z dzikiej karty w PGE IMME, ale jedno, dodatkowe miejsce rezerwować będziemy od tej pory dla najskuteczniejszego juniora – dodał Prezes Ekstraligi Żużlowej.

Zmiana nastąpi również w wizualnych elementach tych zawodów. W logo turnieju trzy gwiazdki zamienią się w pięć – będą symbolizować liczbę złotych krążków zdobytych przez Zenona Plecha w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Kolorysta turnieju będzie nawiązywała do pseudonimu Golden Boy. Ponadto powstanie nowe, przechodnie trofeum z nazwiskami zwycięzców. PGE Ekstraliga połączy styl retro z nowoczesnością oraz będzie przypominać charakterystyczną sylwetkę wicemistrza świata.

Aby podkreślić również aspekty szkoleniowe, PGE Ekstraliga i Plech Sport Agency współpracować będą podczas wydarzeń organizowanych dla najmłodszych adeptów żużla.

– Organizujemy już tradycyjnie w czerwcu Speedway Camp i 23 czerwca w Gdańsku Golden Boy Trophy w ramach turnieju dla dzieci w wieku 10 – 14 lat. Chcemy, by był to turniej, podczas którego będziemy mogli przybliżyć sylwetkę taty, ale również by ojcowie spędzili ten dzień ze swoimi synami na sportowo. To właśnie w dzień ojca, chcemy podziękować wszystkim tatom za zaszczepienie pasji do sportu żużlowego. Świetnie byłoby, aby jego uczestnicy mogli gościć na PGE IMME już w najbliższych edycjach, aby również tutaj była pewna zależność, iż młody zawodnik nie tylko uczy się rzemiosła, ale też może z trybun zobaczyć swoich idoli w rywalizacji, do której dąży w przyszłości – przyznał właściciel Plech Sport Agency, Krystian Plech.

źródło: tutaj

fot. PGE Ekstraliga/Marian Kossmann

baner 1200 200
PGE IMME im. Zenona Plecha! To nie jedyne uhonorowanie Super Zenona przez PGE Ekstraligę 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×