bstv
PGE IMME im. Zenona Plecha! To nie jedyne uhonorowanie Super Zenona przez PGE Ekstraligę 5

PGE IMME im. Zenona Plecha! To nie jedyne uhonorowanie Super Zenona przez PGE Ekstraligę

Od 2021 roku Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi będą upamiętnieniem wielkiego żużlowca, wicemistrza świata z 1979 roku – Zenona Plecha. Ponadto PGE Ekstraliga będzie współpracowała z Plech Sport Agency w zakresie promocji młodych zawodników i rozwoju ich karier.


– Zenon Plech był wybitnym reprezentantem Polski, utalentowanym zawodnikiem, znanym nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach na świecie, a przede wszystkim zawsze dbał o młodych żużlowców i to chcemy uwypuklić szczególnie we wszystkich naszych wspólnych działaniach – takie słowa Wojciecha Stępniewskiego możemy przeczytać w oficjalnej wiadomości na stronie najlepszej ligi świata.

W ramach upamiętnienia Zenona Plecha, który zdobył Indywidualne Mistrzostwo Polski w wieku 19 lat, PGE Ekstraliga będzie prowadzić ranking najskuteczniejszych młodzieżowców w biegach juniorskich. Najlepszy pod względem średniej biegopunktowej w tych wyścigach, w momencie nominacji zawodników do udziału w PGE IMME otrzyma prawo startu w tych prestiżowych zawodach.

– Chcemy, aby to był element dodatkowej mobilizacji dla juniorów. Nie rezygnujemy z dzikiej karty w PGE IMME, ale jedno, dodatkowe miejsce rezerwować będziemy od tej pory dla najskuteczniejszego juniora – dodał Prezes Ekstraligi Żużlowej.

Zmiana nastąpi również w wizualnych elementach tych zawodów. W logo turnieju trzy gwiazdki zamienią się w pięć – będą symbolizować liczbę złotych krążków zdobytych przez Zenona Plecha w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Kolorysta turnieju będzie nawiązywała do pseudonimu Golden Boy. Ponadto powstanie nowe, przechodnie trofeum z nazwiskami zwycięzców. PGE Ekstraliga połączy styl retro z nowoczesnością oraz będzie przypominać charakterystyczną sylwetkę wicemistrza świata.

Aby podkreślić również aspekty szkoleniowe, PGE Ekstraliga i Plech Sport Agency współpracować będą podczas wydarzeń organizowanych dla najmłodszych adeptów żużla.

– Organizujemy już tradycyjnie w czerwcu Speedway Camp i 23 czerwca w Gdańsku Golden Boy Trophy w ramach turnieju dla dzieci w wieku 10 – 14 lat. Chcemy, by był to turniej, podczas którego będziemy mogli przybliżyć sylwetkę taty, ale również by ojcowie spędzili ten dzień ze swoimi synami na sportowo. To właśnie w dzień ojca, chcemy podziękować wszystkim tatom za zaszczepienie pasji do sportu żużlowego. Świetnie byłoby, aby jego uczestnicy mogli gościć na PGE IMME już w najbliższych edycjach, aby również tutaj była pewna zależność, iż młody zawodnik nie tylko uczy się rzemiosła, ale też może z trybun zobaczyć swoich idoli w rywalizacji, do której dąży w przyszłości – przyznał właściciel Plech Sport Agency, Krystian Plech.

źródło: tutaj

fot. PGE Ekstraliga/Marian Kossmann

baner 1200 200
PGE IMME im. Zenona Plecha! To nie jedyne uhonorowanie Super Zenona przez PGE Ekstraligę 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *