Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

PGE Ekstraliga pozostaje u aktualnego nadawcy. Poznaliśmy zwycięzcę konkursu na prawa do transmisji

PGE Ekstraliga
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

PGE Ekstraliga pozostaje u aktualnego nadawcy. Poznaliśmy zwycięzcę konkursu na prawa do transmisji

W końcówce zeszłego roku Speedway Ekstraliga ogłosiła konkurs, który miał wyłonić nadawcę dwóch najwyższych poziomów rozgrywkowych w Polsce. Kontrakt na prawa telewizyjne do PGE Ekstraligi był przewidziany na okres od 2026 do 2028 roku, natomiast w przypadku Metalkas 2. Ekstraligi były to lata 2025-2027. Dzisiaj władze ogłosiły stację, w której będziemy w przyszłości oglądać najlepszą żużlową ligę świata.

Dużo mówiło się o tym, że walkę o prawa do transmisji stoczą aktualny nadawca ligi Canal+ oraz Discovery, które posiada kontrakt na transmisję Speedway Grand Prix i innych imprez z ramienia FIM. Dzisiaj oficjalnie przekazano, gdzie od 2026 do 2028 roku będziemy oglądać PGE Ekstraligę. Zwycięzcą konkursu zostało Canal+, co oznacza, że to na antenie tej telewizji oglądać będziemy najlepsze polskie drużyny w ciągu najbliższych 5 sezonów. W sprawie Metalkas 2. Ekstraligi nie poznaliśmy jeszcze oficjalnie zwycięzcy konkursu.

Aktualny kontrakt na transmisję spotkań najlepszej żużlowej ligi świata obowiązywać będzie jeszcze przez dwa sezony: 2024 i 2025. W tym czasie mecze oglądać będziemy tak, jak było to do tej pory. Piątkowe starcia pokazywać będzie Eleven Sports, posiadające sublicencję do tych transmisji. Z kolei niedzielne starcia i tradycyjny magazyn PGE Ekstraligi obejrzymy w Canal+.

Tegoroczne rozgrywki żużlowej Ekstraligi rozpoczną się 12 kwietnia. Kampanię zainaugurują mecze w Lesznie, gdzie miejscowa Unia podejmie Włókniarza Częstochowa, i we Wrocławiu, tam wicemistrzowie Polski pojadą z Falubazem Zielona Góra.

358397711 741504254651768 2141086776005539762 n
Fot. Mateusz Biskup
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *