bstv
PGE Ekstraliga do 2025 roku w CANAL+! 5

PGE Ekstraliga do 2025 roku w CANAL+!

W czwartkowe południe PGE Ekstraliga poinformowała, że mecze najlepszej ligi świata będą dalej transmitowane w telewizji CANAL+. Umowa została podpisana do 2025 roku. Poinformowano także, że w dalszym ciągu będzie realizowany magazyn PGE Ekstraligi, w parku maszyn pojawią się kamery bezprzewodowe, które umożliwią pokazanie większej liczby szczegółów, a także Od nowego sezonu do transmisji PGE Ekstraligi zostaną wprowadzone dane z telemetrii, które będą przekazywane do widza w czasie rzeczywistym. Od sezonu 2022 najlepsza liga na świecie zwiększy działania w swoich mediach społecznościowych.


Nowa umowa w ramach czteroletniej współpracy ma opiewać na 242 miliony złotych! W przeliczeniu na 1 sezon będzie to 60,5 miliona, a więc ponad 3-krotnie więcej niż w obecnej umowie!

„CANAL+ jest związany z PGE Ekstraligą od wielu lat, współpracując, wspierając i inwestując w rozwój tej niezwykle emocjonującej i popularnej w naszym kraju dyscypliny na wielu poziomach. Nowy kontrakt telewizyjny, obowiązujący aż do 2025 roku, potwierdza zresztą nasze długoterminowe zaangażowanie, a przy okazji zapewnia stabilizację finansową, tak ważną w tych skomplikowanych i niepewnych czasach. Jestem przekonana, że nasza dalsza współpraca z PGE Ekstraligą przyniesie wiele korzyści nie tylko dla klubów i zawodników, ale również dla całego środowiska żużlowego i rzeszy wiernych kibiców. Ci ostatni mogą być pewni, że CANAL+ będzie nadal wyciskał ze stadionów wszystkie najlepsze emocje, dając możliwość bycia blisko żużla nie tylko przed telewizorem, ale również na telefonach czy tabletach w serwisie CANAL+ online – powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ Polska. (źródło: tutaj)

CANAL+ prowadzi aktualnie rozmowy z ELEVEN SPORTS na temat potencjalnej umowy sublicencyjnej, która miałaby obowiązywać od 2022 roku na takich samych zasadach jak dotychczas.

fot. twitter.com/EkstraligaTV

baner 1200 200
PGE Ekstraliga do 2025 roku w CANAL+! 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *