Żużel: Ekscytujące Aktualności w Sporcie Żużlowym

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Peter Kildemand chce pieniędzy od Zdunek Wybrzeże Gdańsk!

Peter Kildemand

Autor: Redakcja

Peter Kildemand chce pieniędzy od Zdunek Wybrzeże Gdańsk!


Zdunek Wybrzeże Gdańsk zalega mi 60 tys. zł za sezon 2020. Byłem wystarczająco cierpliwy, ale nie mogę dłużej czekać – twierdzi żużlowiec Peter Kildemand na łamach trójmiasto.pl

Wszelkie zobowiązania wynikające z kontraktu oraz tzw. umów sponsorskich zostały zrealizowane do 30. października 2020 r. Jeśli zawodnik nie zaprzestanie bezpodstawnych oskarżeń, będziemy zmuszeni do podjęcia kroków prawnych – odpowiada zarząd klubu.

Gdański klub wciąż zalega mi 60 tys. zł za sezon 2020. To pieniądze za punkty zdobyte na torze w sześciu ostatnich spotkaniach. Byłem cierpliwy, ale od dłuższego czasu nie mogę skontaktować się z klubem, więc zdecydowałem się powiedzieć o tym publicznie. Dla nas wszystkich ostatni czas nie jest łatwy, ale jedno jest pewne. Wykonałem swoją pracę i nie dostałem za nią wynagrodzenia, a potrzebuję tych pieniędzy – mówi nam Peter Kildemand.

Przypomnijmy, że rozliczenia z zawodnikami za sezon 2020 były podstawą do otrzymania licencji na sezon 2021. Gdański klub dostał zgodę na start w rozgrywkach, więc słowa Kildemanda wymagają wyjaśnienia. Tym bardziej, że Duńczyk utrzymuje, iż nie podpisywał żadnej ugody.

Na nasze pytanie w tej sprawie otrzymaliśmy od zarządu klubu następujący komunikat:

“Bardzo szanujemy Petera i pracę, która wykonał na torze w barwach Zdunek Wybrzeża. Jednakże w żaden sposób nie możemy zrozumieć jego roszczeń. Wszelkie zobowiązania wynikające z kontraktu oraz tzw. umów sponsorskich zostały zrealizowane do 30. października 2020 r. Na zawodnika nie zostały nałożone również żadne kary, dlatego nie rozumiemy co jest źródłem jego żądań niespełna rok po zakończeniu umowy. Peterowi życzymy powodzenia w dalszej sportowej karierze, jednakże jeśli nie zaprzestanie bezpodstawnych oskarżeń wobec GKŻ Wybrzeże, będziemy zmuszeni do podjęcia kroków prawnych”. oznajmili działacze dla portalu trójmiasto.pl

fot. Sandra Rejzner

źródło. Trójmiasto.pl

1 odpowiedź do “Peter Kildemand chce pieniędzy od Zdunek Wybrzeże Gdańsk!

  1. Pingback: Best Speedway Tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×