Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Gorzowianie gromią poranione Byki. Pech Zengoty. ebut.pl Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno [RELACJA]

Gorzów

Autor: Bartosz Glapiak

Gorzowianie gromią poranione Byki. Pech Zengoty. ebut.pl Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno [RELACJA]

ebut.pl Stal Gorzów rozgromiła zranioną i osłabioną Fogo Unię Leszno. Niedzielny mecz w ramach 7. rundy PGE Ekstraligi zakończył się wynikiem 57:33 dla podopiecznych Stanisława Chomskiego. Gości w trakcie spotkania po raz kolejny w tym sezonie dopadł pech. Najskuteczniejszymi zawodnikami na torze byli Szymon Woźniak oraz Martin Vaculik.

Gospodarze wygrali podwójnie pierwszą gonitwę. Martin Vaculik i Szymon Woźniak nie dali szans rywalom. Powracający do ścigania Adrian Miedziński nie nawiązał walki. W wyścigu juniorskim zwyciężył Mateusz Bartkowiak przed Damianem Ratajczakiem i Oskarem Paluchem. Do niecodziennej sytuacji doszło po starcie biegu trzeciego. Jaimon Lidsey oraz Wiktor Jasiński szczepili się motocyklami i uderzyli w bandę. Na szczęście obaj wrócili do parku maszyn o własnych siłach.

W powtórce pewnie wygrał Janusz Kołodziej, a Australijczyk do końca walczył o jeden punkt. Leszczynianie odrabianie strat rozpoczęli pod koniec pierwszej serii. Damian Ratajczak świetnie wystartował, a do młodzieżowca dołączył Grzegorz Zengota. Bezdyskusyjne zwycięstwo Byków sprawiło, że po czterech odsłonach na tablicy widniał wynik 13:11.

Po przerwie doszło do niebezpiecznego upadku. Grzegorza Zengotę postawiło i nie opanował motocykla. Zawodnik Fogo Unii Leszno uderzył o tor i trącił nogami Wiktora Jasińskiego. Wyglądało to fatalnie, na szczęście jednak żużlowiec gospodarzy podniósł się z toru. Niestety Zengota po upadku nie był zdolny do dalszej jazdy, co jeszcze bardziej skomplikowało sytuację gości.

Pech Fogo Unii Leszno! Grzegorz Zengota kontuzjowany

W powtórce osamotniony Damian Ratajczak rozdzielił gorzowską parę. W następnej gonitwie przewagę gospodarzy utrzymał Anders Thomsen, który pokonał Bartosz Smektałę oraz Janusza Kołodzieja. Szybko jednak ebut.pl Stal wyprowadziła kolejny cios w kierunku osłabionego przeciwnika za sprawą podwójnej wygranej pary Woźniak-Fajfer. Mocno eksploatowany tego dnia był Damian Ratajczak. Junior Fogo Unii Leszno w biegu ósmym gonił Andersa Thomsena. Przed końcem trzeciej serii startów miejscowi dodatkowo powiększyli przewagę do 12 punktów.

O przewadze gorzowian świadczy fakt, że po ich stronie żaden z seniorów nie miał zera na swoim koncie. Wygraną swojej drużynie zapewnił w wyścigu dwunastym Martin Vaculik. Słowak walczył do ostatnich metrów o trzy punkty z Januszem Kołodziejem. Antoni Mencel na przeciwległej prostej uporał się z Mateuszem Bartkowiakiem. Przed biegami nominowanymi podopieczni Stanisława Chomskiego dołożyli jeszcze jedną wygraną 5:1. W tym momencie ebut.pl Stal prowadziła 48:30.

Czternasta gonitwa po raz kolejny padła łupem gorzowian. Ostatnia odsłona dnia przyniosła nam wielkie ściganie na „Jancarzu”. Zawodnicy od startu wymieniali się pozycjami, a ostatecznie pierwszy linię mety przejechał Szymon Woźniak. ebut.pl Stal Gorzów tym samym pokonała Fogo Unię Leszno 57:33.

Punktacja:

FOGO UNIA LESZNO33 pkt.

T

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
1Bartosz Smektała120014
2Janusz Kołodziej31*322011+1
3Adrian Miedziński0000
4Grzegorz Zengota2*W2+1
5Jaimon Lidsey012126
6Damian Ratajczak2322009
7Antoni MencelD01*1+1
8Hubert JabłońskiNS

EBUT.PL STAL GORZÓW – 57 pkt.

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
9Szymon Woźniak23*23313+1
10Oskar Fajfer12*1*2*2*8+4
11Martin Vaculik3313313
12Wiktor Jasiński1*1316+1
13Anders Thomsen2333112
14Oskar Paluch1012
15Mateusz Bartkowiak3003
16Jakub StojanowskiNS

fot. Ola Gucia

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

N

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *