Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Piotr Pawlicki: „Sędzia podjął taką, a nie inną decyzję”

Piotr Pawlicki

Autor: Bartosz Glapiak

W trakcie spotkania Fogo Unii Leszno z For Nature Solutions Apatorem Toruń doszło do kontrowersyjnej sytuacji z udziałem Piotra Pawlickiego i Patryka Dudka. Zawodnik leszczyńskiej Unii mocno wyjechał na zewnętrzną część toru, co wytrąciło z równowagi popularnego „Duzersa”. Sędzia przerwał bieg, z którego wykluczył jednak zawodnika gości.

Sytuacja spotkała się z niemałym oburzeniem pośród kibiców. Sędzia po zdarzeniu w trzynastym wyścigu spotkania przerwał bieg. Zawodnik toruńskich „Aniołów” miał spore pretensje i machnął w kierunku wieżyczki sędziowskiej. Po długiej analizie powtórek arbiter Krzysztof Meyze wykluczył z biegu Patryka Dudka. Piotr Pawlicki wypowiedział się na temat tej sytuacji na antenie Canal+ Sport 5.

Wjechałem szybko w łuk, zrobiłem długą prostą, a tam trochę nawierzchni było zostawionej po równaniu toru po dziesiątym biegu. Dostałem niezłego kopa. Wyjechałem szerzej i myślę, że każdy mógł zachować się nieco inaczej. Patryk mógł przycinać, ja nie wiem, czy mogłem tak daleko nie wyjeżdżać, ale nad wszystkim panowałem – powiedział Piotr Pawlicki.

– Sędzia podjął taką, a nie inną decyzję. Wiadomo, że była ona zła dla ekipy toruńskiej, a dla nas szczęśliwa, bo w powtórce wygraliśmy 5:1. Będzie dużo spekulacji na ten temat, bo było ciasno, ale takie sytuacje się zdarzają – zakończył wychowanek leszczyńskiej Unii.