Żużel - Best Speedway Tv

Patryk Dudek reaktywacja?! Zatrudnił jednego z najlepszych fachowców w środowisku żużlowym | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Patryk Dudek reaktywacja?! Zatrudnił jednego z najlepszych fachowców w środowisku żużlowym

Patryk Dudek
Spis treści

Patryk Dudek reaktywacja?! Zatrudnił jednego z najlepszych fachowców w środowisku żużlowym

Patryk Dudek w aktualnym sezonie prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. W indywidualnej klasyfikacji zawodników PGE Ekstraligi zajmuje odległe 34. miejsce z wynikiem 1,512 punktu na bieg, a w Grand Prix 13. miejsce z 23 oczkami na koncie. Wychowanek zielonogórskiego Falubazu ma w tym roku ogromne problemy w “dogadaniu” się ze swoim sprzętem. Team Patryka Dudka zamienił silniki Ryszarda Kowalskiego na jednostki napędowe wychodzące spod ręki Michała Marmuszewskiego, jednak nie przyniosło to oczekiwanej poprawy w osiąganych wynikach.

Klasyfikacja generalna SGP 2. Cierniak prowadzi z ogromną przewagą

Receptą na kłopoty Indywidualnego Wicemistrza Świata z 2017 roku, ma być postać Dariusza Sajdaka. Mechanik pochodzący z Torunia ma na swoim koncie współprace z takimi zawodnikami jak Tony Rickardsson, Jason Crump czy Grigorij Łaguta. Można by zadać pytanie, dlaczego tak dobry specjalista znalazł zatrudnienie dopiero w drugiej części sezonu. Dariusz Sajdak miał pierwotnie pracować u Oskara Fajfera, który w tym roku broni barw eBut.pl Stali Gorzów, jednak na drodze stanęły problemy zdrowotne mechanika. Konkretnie były to zaburzenia pracy serca, a dokładnie arytmia. Do powrotu do zdrowia niezbędny był zabieg i kilkumiesięczna rekonwalescencja, co przełożyło się na zakończenie współpracy pomiędzy Oskarem Fajferem i Dariuszem Sajdakiem.

Wydaje się, że zatrudnienie specjalisty tej klasy powinno zaowocować lepszą postawą Patryka zarówno w Grand Prix jak i PGE Ekstralidze. Przed Patrykiem i jego drużyną – For Nature Solutions Apatorem , jeszcze sporo spotkań do odjechania, a ambicje klubu z Torunia sięgają z pewnością wyżej niż na piąte miejsce w tabeli. Dodatkowo przed Polakiem jeszcze sześć rund Grand Prix do odjechania, a strata do czołowej “szóstki” to niespełna 20 punktów. Pierwszych efektów współpracy będziemy wypatrywać w Grand Prix Polski w Gorzowie i w niedzielnym pojedynku For Nature Solutions KS Apator Toruń z Tauron Włókniarzem Częstochowa.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×