Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Patrick Hansen o swoim stanie zdrowia prawie pół roku po poważnej kontuzji: „Czuję się bardzo dobrze. Za mną trudny okres, ale teraz jest zdecydowanie lepiej”

Patrick Hansen
Fot. Sonia Kaps

Autor: Paweł Płóciniak

Patrick Hansen o swoim stanie zdrowia prawie pół roku po poważnej kontuzji: „Czuję się bardzo dobrze. Za mną trudny okres, ale teraz jest zdecydowanie lepiej”

Żużlowiec ROW-u Rybnik przedwcześnie zakończył sezon 2023, po upadku w Ostrowie doznał kontuzji kręgosłupa, po której przechodzi rehabilitację, by wrócić do pełnej sprawności. Pomimo tego jest optymistycznie nastawiony do powrotu na tor już na wiosnę.

Powrót do zdrowia po fatalnym wypadku

Podczas ćwierćfinałowego spotkania na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Ostrowie tuż po starcie wyścigu numer trzy doszło do fatalnie wyglądającego upadku z udziałem Patricka Hansena. Najpierw w dmuchaną bandę uderzył motocykl Duńczyka, a następnie żużlowiec wpadł pod niego z całym impetem. Od upadku minęło już pięć miesięcy, a Hansen nadal walczy o powrót do pełnej sprawności.

-Czuję się bardzo dobrze. Za mną trudny okres, ale teraz jest zdecydowanie lepiej. Staram się chodzić. Widać, że robię to jeszcze trochę krzywo, ale mam też kilka śrub w kostce. Nie załamuję się tym, jak jest, staram się jakoś funkcjonować. – mówił Patrick Hansen dla sport.wprost.pl.

Jak czuje się Duńczyk?

Po upadku Hansen nie miał czucia w lewej nodze, sytuacja poprawiła się po operacji, którą przeszedł w kaliskim szpitalu. Po wyjściu ze szpitala rozpoczął rehabilitacje, której postępy mogliśmy zobaczyć w mediach społecznościowych, ostatnio nawet na jednym z filmików Duńczyk wsiadł już na motocykl żużlowy.

-To dość specyficzna sytuacja, bo właściwie nie odczuwam bólu. Tak samo jest z kręgosłupem. Tuż po wypadku on był sztywny, ale raczej mnie nic nie bolało i to samo jest teraz. Co do czucia w lewej nodze, to ono wróciło. Jeśli natomiast mówimy o stopie, to mogę wykonywać pewne ruchy, ale nie jest to jeszcze całkowity zakres. – przyznaje Hansen.

Powrót do żużla

Mimo poważnej kontuzji odniesionej po upadku żużlowiec ani na chwilę nie zwątpił w swój powrót na tor. Istnieje szansa, że Duńczyk będzie już gotowy na inaugurację sezonu w kwietniu, jednak w Rybniku mają nadmiar zawodników w drużynie, więc jeśli powrót miałby mieć miejsce w barwach ROW-u, to Hansen będzie musiał wywalczyć sobie najpierw miejsce w zespole.

-Od razu po operacji odzyskałem czucie w nogach. Mogłem nimi ruszać, co prawda słabo, ale najważniejsza była ta możliwość, którą otrzymałem. Jak na taki upadek, to moja kontuzja nie była jeszcze najgorsza. Gdy jeszcze przebywałem w szpitalu i widziałem, że mój stan się poprawia, to powiedziałem sobie, że chcę wrócić do żużla. – wyznaje na łamach sport.wprost.pl żużlowiec ROW-u Rybnik.

342788278 1421230931949949 5907695445313981982 n
Fot. Sonia Kaps
Patrick Hansen
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *