Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Oxford wystartuje w lidze! Wielki powrót na żużlową mapę Anglii!

Oxford

Autor: Bartosz Glapiak

Oxford wystartuje w lidze! Wielki powrót na żużlową mapę Anglii!

Angielski zespół wraca na żużlową mapę. W przyszłym sezonie do rozgrywek na Wyspach Brytyjskich przystąpi drużyna Oxford Cheetahs. Nowonarodzona ekipa wystąpi w SGB Championship. Żużel na Oxford Stadium powróci po 14 latach.

Cheetahs to legendarna i zasłużona drużyna w Anglii. Zespół z południowej Anglii pięciokrotnie sięgał tam po złote medale. Ostatni triumf wywalczył na początku XXI wieku, w 2001 roku. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie klubu, menadżer zespołu Kevin Boothby wyznaczył na promotora Jamiego Courtney’a. Były żużlowiec w przeszłości reprezentował barwy tej drużyny. Ambicje w Oksfordzie mają duże. W 2022 w drużynie mają znaleźć się zawodnicy, którzy zaliczyli swój epizod w cyklu Speedway Grand Prix.

71FDE9EC C9C8 4780 BDB3 A63F3AE076E7

Po pierwsze, musimy podziękować każdej osobie zaangażowanej w udaną kampanię przywrócenia żużla z powrotem do Oksfordu. Bez ich niestrudzonej pracy przez ostatnie 14 lat i zaangażowania w utrzymanie nazwy Gepardy, bardzo trudno byłoby znaleźć się w sytuacji, w której jesteśmy teraz. Wiemy, co oznacza żużel dla ludzi w Oxfordshire i jesteśmy zdeterminowani, aby wszyscy byli dumni i aby przywrócić żużel na mapę. Mamy wielkie plany, aby Oxford Speedway stał się klubem społecznościowym, w którym wszyscy są mile widziani – przekazał Courtney w oficjalnym komunikacie.

fot. Oxford Cheetahs twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *